„Świat Zosi” to wspaniały zbiór opowiadań, w których autorka – Aleksandra Pałka – zastanawia się nad sprawami absolutnie podstawowymi, ale też najważniejszymi. W książce poznajemy przygody Zosi – uroczej i dociekliwej uczennicy szkoły podstawowej, która jak wielu jej rówieśników pragnie poznać i zrozumieć otaczający ją świat. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

„Świat Zosi” to zbiór opowiadań o przygodach Zosi – uroczej i dociekliwej uczennicy szkoły podstawowej, która jak wielu jej rówieśników pragnie poznać i zrozumieć otaczający ją świat.

W codziennych zajęciach Zosi bardzo ważna okaże się filozofia, czyli zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi oraz umiejętność dziwienia się światu!

Filozofia nie oznacza tu niczego trudnego i niedostępnego. Przeciwnie – autorka udowadnia, że filozofowanie może być bliskie każdemu dziecku. Ba! Mamy dobrą wiadomość! Dzięki tej książce przekonacie się, że filozofia nigdy wcześniej nie była tak ciekawa!

Filozofia jako sztuka myślenia oraz dyskusji na temat tego, co ważne, może być najwspanialszym prezentem dla dziecka na jego drodze do dojrzałości.

Aleksandra Pałka – filozof i pedagog z doświadczeniem w pracy z dziećmi w rożnym wieku.
Koncentruje się na edukacji filozoficznej na poziomie szkoły podstawowej wierząc, iż jest to istotny element właściwego rozwoju intelektualnego dzieci we współczesnym świecie. Aktywnie prowadzi zajęcia filozoficzne dla najmłodszych mając na uwadze ich potrzebę wyrażenia własnych przemyśleń w formie dyskusji z rówieśnikami.
Współpracuje z periodykiem popularnofilozoficznym „Filozofuj!” w dziale edukacji. Jest współzałożycielką i aktywną członkinią Krakowskiego Klubu Filozoficznego „Kalokagatia”. Prowadzi blog fb „Filozosia” mający na celu popularyzację edukacji filozoficznej oraz „ufilozoficznienie” dydaktyki oraz wychowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here