To lato będzie należeć do Kici Koci. Po sukcesie pierwszej części przygód bystrej kotki na wielkim ekranie ogłaszamy premierę kolejnego zestawu odcinków od studia EGoFILM. Tytułowa bohaterka oraz jej przyjaciele: Pacek, Adelka i Julianek już 11 sierpnia wracają do kin w animacji Kicia Kocia na pikniku.

 „Kicia Kocia na pikniku” w kinach od 11 sierpnia

Powraca najlepsza przyjaciółka wszystkich maluchów. Pierwszy film z serii, „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, stał się olbrzymim hitem. W półtora miesiąca od premiery osiągnął zdumiewającą frekwencję – ponad 250 tysięcy widzów. Tego lata na ekrany kin wchodzi druga część perypetii rezolutnej kotki.

Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) Kicia Kocia uda się na basen, plażę i oczywiście – piknik. W kolejnej części animacji bohaterka pozna nowego kolegę podczas gry w piłkę, zdobędzie cenną lekcję w trakcie zabawy w sklep i odwiedzi wujka na wsi. Podczas seansów niezabraknie świetnej zabawy, nowych wyzwań i niesamowitych odkryć dla najmłodszych widzów. – W Kici Koci na piknikubędzie można przeżyć radosne momenty i odkryć na nowo uroki miejsc odwiedzanych nie tylko w czasie wakacji. Animacja zachęca najmłodszych do aktywności. Pokazuje, jak przełamywać własne ograniczenia, po to, by wspólnie budować świat, w którym każdy czuje się bezpiecznie – opowiada o produkcji reżyserka nadzorująca Marta Stróżycka.

Seria o przygodach Kici Koci jest bestsellerem wydawnictwa Media Rodzina. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Wyczekujcie „Kici Koci na pikniku” już 11 sierpnia!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

  1. Kicia Kocia na pikniku – reż. Marta Stróżycka
  2. Kicia Kocia na basenie – reż. Marta Stróżycka
  3. Kicia Kocia: To moje! – reż. Jacek Rokosz
  4. Kicia Kocia gra w piłkę – reż. Katarzyna Majsner
  5. Kicia Kocia jest chora – reż. Katarzyna Majsner
  6. Kicia Kocia na plaży – reż. Dominik Litwiniak
  7. Kicia Kocia na traktorze – reż. Jacek Rokosz

Rekordowe wyniki pierwszej części Kici Koci

Produkcję EGoFILM zobaczyło ponad ćwierć miliona widzów w 250 kinach w całej Polsce. „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” okazała się prawdziwym hitem, zajmując w weekend otwarcia pierwsze miejsce w box office.

 Rekordowy wynik „Kici Koci” jest precedensem i krokiem milowym dla polskiej animacji – mówi producentka i właścicielka studia EGoFILM Ewelina Gordziejuk. – Optymistyczna, pełna humoru i prawdziwych emocji fabuła to przepis na sukces przygód rezolutnej kotki. Podstawą literacką serii są bestsellerowe książeczki Anity Głowińskiej, jedne z najlepiej sprzedających się tytułów w Polsce. Dzięki odcinkowi pilotażowemu „Kicia Kocia poznaje strażaka”, który osiągnął 11 mln wyświetleń w serwisie Youtube, rozpoznawalność serialu budowana była od lat – dodaje.

Kim są twórcy animowanej Kici Koci?

Za serial o przygodach sympatycznej kotki odpowiada studio EGoFILM, które koncentruje się na produkcjach filmowych dla najmłodszych oraz artystycznych krótkich metrażach. Studio specjalizuje się w tworzeniu adaptacji literatury, realizując liczne seriale animowane – współpracując zarówno z polskimi, jak i europejskimi twórcami. Na swoim koncie EGoFILM ma wiele uznanych i uwielbianych tytułów. Misją studia jest wprowadzanie nowych form animacji z uwzględnieniem tradycji zaczerpniętych z Polskiej Szkoły Animacji.

Dystrybutorem animacji jest gałąź Stowarzyszenia Nowe Horyzonty odpowiedzialnego za upowszechnianie wartościowego kina dla młodej publiki. Wśród swoich inicjatyw Młode Horyzonty organizują m.in. festiwal filmowy, podczas którego „Kicia Kocia” miała premierę, oraz forum koprodukcyjne, na którym seria prezentowana była międzynarodowej branży jeszcze na etapie produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here