„Bajka na końcu świata”, jeden z najbardziej oryginalnych i polskich seriali animowanych ostatnich lat, doczekał się oficjalnej premiery. Pierwszy odcinek opowieści o utraconej cywilizacji i poszukiwaniu rodziny w post-apokaliptycznej rzeczywistości możecie zobaczyć na kanale YouTube EGoFILM.

Podstawą produkcji EGoFILM jest seria komiksowa autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Graficzna opowieść opublikowana przez wydawnictwo Kultura Gniewu stała się podstawą animowanego serialu realizowanego we współpracy EGoFILM z Yellow Tapir Films.

„Przyznam szczerze, że „Bajka na końcu świata” to – póki co – projekt mojego życia i obok filmu „Dokument” najbardziej osobista rzecz, jaką zrobiłem. Bardzo się cieszę, że udało mi się domknąć komiksową część w stylu, który przypadł do gustu czytelnikom. Teraz jestem ciekawy, co wydarzy się z „Bajką…” animowaną!” – podkreśla Marcin Podolec, twórca komiksowej serii.

Reżyserią serialu na podstawie komiksu zajął się Kacper Zamarło, który wraz z Marcinem Podolcem opracował również scenariusz.

„Wiktoria i Bajka w jednym z rozdziałów komiksu robią sobie przerwę w podróży, aby przyjrzeć się małej zielonej roślince, która rośnie na pustkowiu, w bardzo niesprzyjających warunkach, w wyschniętym, wietrznym krajobrazie. Ta miniatura dobrze oddaje to, czym dla mnie jest „Bajka na końcu świata” – opowieścią o woli przetrwania, niezłomności w najtrudniejszych chwilach i o konsekwentnym dążeniu do celu…” – podkreśla filmowiec.

Produkcję projektu „Bajka na końcu świata” koordynuje producentka i założycielka studia EGoFILM  Ewelina Gordziejuk. Kierwonictwo produkcji jest po stronie Pauliny Talarskiej.

O EGoFILM:

EGoFILM skupia się na filmowych adaptacjach literatury, produkując seriale, filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe. Wśród naszych produkcji znajdują się adaptacje bestsellerowych książeczek „Pucio” czy „Kicia Kocia”, która znalazła się na 1 miejscu w boxoffice!

Studio produkuje serial pt.,,Kajko i Kokosz”- pierwszą polską produkcję animowaną Netflix Originals, która znalazła się na 1 miejscu w Polsce w rankingu Netflixa. Rozpoczęliśmy także prace nad adaptacją filmową kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”.

Z myślą o dzieciach studio od lat prowadzi liczne warsztaty w Polsce „Animacja dla każdego”, gdzie uczestnicy poznają tajniki filmowego świata.

Produkcje studia zostały nagrodzone m.in. na takich festiwalach jak: Etiuda&Anima, Festiwal Animator, Tarnowska Nagroda Filmowa, O!pla, The Hiroshima International Film Festival

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here