Już 30 czerwca zobaczycie Nimonę. To historia rycerza żyjącego w futurystyczno-średniowiecznym świecie, który zostaje wrobiony w przestępstwo, jakiego nie popełnił. Jedyną osobą zdolną pomóc mu odzyskać dobre imię będzie szelmowska nastolatka Nimona, a przy okazji zmiennokształtny potwór, którego poprzysiągł zniszczyć. Animacja powstała na bazie bestsellerowego komiksu znalazła się w naszym zestawieniu najbardziej oczekiwanych filmów 2023 roku.

Niesamowita „Nimona” – fantastyczny komiks przełamujący schematy

Nimona jest młodą i porywczą zmiennokształtną. Marzy o zostaniu łotrzycą. Przyznać trzeba, że jest to naprawdę niestandardowe pragnienie. Ale taka jest też właśnie komiksowa opowieść. Bo choć „Nimona” nawiązuje do klasycznych motywów fantasy, to tak naprawdę jest absolutnie oryginalną historią, w której liczy się szczególny głos postaci. Bohaterki, która szuka siebie. W przenośni. I dosłownie. N.D. Stevenson zrealizował komiks, który przekonuje zarówno w warstwie estetycznej, jak i przede wszystkim za sprawą wymowy. Czy w każdym z nas żyje zarówno bohater oraz łotr?

„Nimona” – zapowiedź nowej animacji fantasy Netflixa

W filmie usłyszymy Chloe Grace Moretz oraz Riza Ahmeda. Nimona początkowo miała zielone światło i miała zostać wyprodukowana przez Blue Sky, lecz projekt został anulowany, gdy studio zostało zamknięte. Następnie Netflix przejął film w 2022 roku, a już wkrótce – bo 30 czerwca – dojdzie do oczekiwanej premiery widowiska fantasy. W sieci ukazała się właśnie zapowiedź filmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here