W jaki sposób technologia wpływa na sztukę? Czym są kulturowe granice? Co właściwie skrywa się pod hasłem „wirtualna rzeczywistość”? Immersion Festival to jedyna w Polsce impreza, poświęcona w 100% technologii XR. Immersion Festival to wydarzenie, na którym będzie można zobaczyć najciekawsze i najważniejsze doświadczenia VR. Nie zabraknie specjalnych pokazów dla fanów animacji.

Zobacz, poczuj, doświadczaj – niezwykły festiwal o technologii VR

Podczas trzech festiwalowych dni w Warszawie będzie można zobaczyć przegląd blisko 30. projektów VR ze wszystkich kontynentów, porozmawiać z twórcami, poznać przykłady wykorzystania VR w polskich instytucjach kultury i edukacji, a nawet wygrać gogle VR! A na co szczególnie warto jest zwrócić uwagę? Dyskusje o metawersum, jego przyszłości i teraźniejszej obecności w nim polskich firm, wyniki badań o interakcji człowieka z rzeczywistością cyfrową, tokenizacja sztuki, wpływ wirtualnej edukacji na wyniki uczniów – to tylko niektóre z festiwalowych tematów. Słowem, Immersion Festival to kompendium wiedzy o wirtualnej rzeczywistości!

Nowy wymiar kina, czyli czego nie możesz przegapić na festiwalu

Immersion Festival to wydarzenie, na którym będzie można zobaczyć najciekawsze i najważniejsze doświadczenia VR. Jednym z nich będzie produkcja „Gloomy Eyes”. To opowiedziana przez Colina Farrella historia w wirtualnej rzeczywistości o niezwykłej miłości ludzkiej dziewczynki i chłopca zombiaka w świecie bez słońca. W czasie trwania festiwalu będziecie mieli okazję, aby zobaczyć niezwykle zrealizowane produkcje w bardzo różnych konwencjach gatunkowych – dramaty obyczajowe, pasjonujące kino historyczne, horror, fantasy, science-fiction… Immersion Festival to nowy wymiar kina.

Edukacja i kultura, czyli wykorzystanie nowych technologii

W czasie festiwalu Immersion Festival będziemy mieli okazję, aby zapoznać się z przedstawionymi przez badaczy i badaczki wynikom analiz prezentujących wpływ VR oraz percepcji światów cyfrowych na młodzież. Istotna jest w tym kontekście również próba nakreślenia bezpiecznych ram korzystania z technologii w projektach kulturalnych i edukacyjnych. To ważne, bo dzieci i młodzież stanowią znaczącą część użytkowników projektów cyfrowych, w tym również znaczącą grupę użytkowników internetu.

Studenckie projekty VR, czyli konkurs – Immersion Award 2022

Immersion Festival to jedyna w Polsce impreza, poświęcona w 100% technologii XR. Podczas tegorocznego festiwalu po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda Immersion Award w kategorii „Praca studencka”. Celem konkursu jest wyłonienie spośród społeczności akademickiej najzdolniejszych twórców, których zainteresowania i pasja skupiają się wokół nowych mediów, a ich projekty łączą sztukę, edukację, wrażliwość społeczną i innowacje technologiczne w obszarze XR.

 

Marketing i metawersum, nowe wizje w doświadczeniu marki

Jak wyjaśnić nasze działania konsumenckie? Co rozumiemy przez symbolikę marki? Współczesna kultura zmienia nasze postrzeganie świata, a co za tym idzie – nie tylko sztuki, rozrywki, ale również reklamy, potrzeb i wartości. Jak prowadzone są kampanie z wykorzystaniem VR/AR? W których branżach najczęściej się je stosuje i od czego zależy ich skuteczność? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć rozmawiając o różnych przykładach działań reklamowych w obszarze wirtualnej rzeczywistości.

Czekamy na Was 11–13 grudnia 2022 roku w PKiN oraz Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Szczegółowy program: https://immersionfestival.pl/program/ Obserwujcie nas, aby być na bieżąco z informacjami o festiwalu Nie może Was tu zabraknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here