Niesamowita dramaturgia, fascynujący, bo orientalny folklor i legendy z japońskiej kultury, ciekawie zarysowane motywacje bohaterów… wszystko to sprawia, że „Demon Slayer: Mugen Train”, najnowsze anime z kultowego uniwersum, jest wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich fanów fantastyki. Pełnometrażowy film właśnie pojawił się na ekranach Mulitkino Polska.

„Demon Slayer: Mugen Train” opowiada historię Tanjirou – chłopaka, którego rodzina została zamordowana przez demony. Jedyną osobą, która przeżyła masakrę, jest jego młodsza siostra. Dziewczyna w wyniku ataku sama zmieniła się w demona. Misją Tanjirou staje się pokonanie demonów oraz przywrócenie człowieczeństwa siostrze.

Reżyserią pełnometrażowego filmu anime zajął się Haruo Sotozaki, twórca, który nadzorował prace nad pierwszym sezonem serialu „Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba”. W pewnym sensie jest to gwarancja jakości kinowego widowiska. Wyjątkowy nastrój historii jest podkreślony przez nawiązania do azjatyckiego folkloru, bezkompromisowe sekwencje walk oraz interesująco zaaranżowaną fabułę filmu.

„Demon Slayer: Mugen Train” rozpoczyna się natychmiast po wydarzeniach z końca pierwszego sezonu. Bohater serialu Tanjiro Kamado, wraz ze swoją siostrą Nezuko, będą starali się pomóc zabójcy demonów wyższej rangi Kyojuro Rengoku, w sprawie tajemniczego zniknięcia 40 osób na pokładzie pociągu Mugen. Co ciekawe, mugen to po japońsku nieskończoność. Ostateczna rozrywka wiąże się z bardzo niezwykłą wyprawą.

Anime „Demon Slayer: Mugen Train” opiera się na tradycyjnych archetypach i charakterystycznych motywach gatunku fantasy. Będziemy zatem uczestniczyć w podróży początkującego bohatera, który musi stać się silniejszym, aby w pełni zrealizować swój potencjał i wypełnić swój życiowy cel. Fatum ciążące nad rodziną, wypełnienie własnego przeznaczenie i pokonanie pierwotnego zła, który wpływa na świat żyjących i duchowy spokój zmarłych.

Film „Demon Slayer: Mugen Train” jest przeznaczony dla fanów serii, ale sprawdzi się również jako doskonałe widowisko dla wszystkich, którzy nie znają oryginalnego anime. Doskonale opracowana jest bardzo czytelna ekspozycja, przybliżająca podstawę serii i najważniejsze motywacje kluczowych bohaterów. Autorom udało się zrealizować cudowny spektakl – „Demon Slayer: Mugen Train” to rozrywkowa fantastyka najwyższej próby, którą trzeba zobaczyć na wielkim ekranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here