„Berserk”, kultowy seria z gatunku dark fantasy, już wkrótce pojawi się na platformie streamingowej Netflix. Autorem mangi, która dała podstawę anime, był Kentaro Miura. Japoński artysta sprawił, że „Berserk”, był jedną z najlepiej sprzedających się serii mangowych wszech czasów. Premiera animacji już 1 grudnia na Netflix.

Serial animowany, który zostanie wyemitowany na platformie został zrealizowany przez studio OLM (Oriental Light & Magic). Reżyserią zajął się natomiast Naohito Takahashi. Berserk to kultowa pozycja, która zainspirowała twórców m.in. „Final Fantasy”, „Castlevania”, jak również „Dark Souls”. Polskim wydawcą mangi jest oficyna J.P.Fantastica.

Wydawana od 1989 roku seria „Berserk” rozgrywa się w mrocznym świecie fantasy inspirowanym średniowieczną Europą. Głównym bohaterem opowieści jest Guts, bezkompromisowy najemnik o wyjątkowej historii, oraz Griffith, dowódca najemników z Drużyny Sokoła. Początkowo łączy ich szczególna przyjaźń, a później otwarty konflikt na śmierć i życie.

Dzierżący ogromny miecz mężczyzna w czarnej opończy przemierza świat, polując na przerażających Apostołów. Każdy, kto stanie mu na drodze, musi liczyć się z tym, że spotka go straszliwy koniec. Skąpany we krwi czarny szermierz stawia czoła hordom ludzkich i demonicznych wrogów. Pewnego dnia przypadkiem ratuje życie elfowi imieniem Puck, który postanawia zostać jego towarzyszem podróży. To jednak może się źle dla niego skończyć, bowiem krok w krok za Gutsem podążają przyzywane jego tajemniczym znamieniem istoty rodem z najgorszych koszmarów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here