Zabawna i pełna akcji animacja rzuca światło na niedocenionych do tej pory bohaterów. Superpies Krypto – wierny towarzysz Supermana i As – późniejszy pupil Batmana staną łapa w łapę w obliczu zadania wymagającego nie lada odwagi. Połączenie wszystkiego, co uwielbiamy: bohaterów DC z futrzanymi zwierzakami zadebiutuje na DVD i Blu-ray™ już 9 listopada.


Kiedy całemu światu zagraża wielkie niebezpieczeństwo, zawsze możemy liczyć na pomoc Ligi Sprawiedliwości. Ale co zrobić, kiedy niebezpieczeństwo zagraża właśnie im? Wtedy pomogą oczywiście niezastąpione zwierzaki! Liga Sprawiedliwości zostaje uprowadzona, a Superpies Krypto, nieodłączny towarzysz Supermana, musi przekonać grupę zwierząt ze schroniska – ogara, świnkę zwisłobrzuchą, żółwia i wiewiórkę, by zapanowały nad nowoodkrytymi mocami i pomogły uratować bohaterską grupę. Pierwsza zwierzęca animacja superbohaterska bawi i porusza widzów bez względu na wiek.

Choć historie bohaterskich psów – Asa i Krypto pochodzą z komiksów z lat 50., to dopiero teraz doczekały się swojego kinowego debiutu. To właśnie za sprawą superpsa Krypto, Kal-El (później znany jako Superman) trafia jako niemowlę na Ziemię, na której wkrótce staje się najpotężniejszym bohaterem.

Ale obdarzony supermocami pies, który dorastał razem z Człowiekiem ze stali, nie może mieć pojęcia jak to jest być zwyczajnym zwierzakiem domowym i przyjaźnić się z innymi czworonogami. Kiedy więc Krypto dowiaduje się, że Superman został uprowadzony przez telekinetyczną świnkę morską i wszechpotężnego złego geniusza, Lulu, a sam traci nagle wszystkie swoje moce, nie ma wyboru i musi zwrócić się o pomoc do jedynych zwierzaków, jakie zna.

Całe szczęście nieoczekiwanie, za sprawą pomarańczowego kryptonitu, to właśnie zwierzęta ze schroniska stają się teraz najpotężniejszymi stworzeniami na świecie. Choć współpraca z nimi nie należy dla Krypto do najprostszych zadań, dobrze wie, że jest to jedyna szansa na uratowanie Supermana i – jak się okaże – jego pozostałych przyjaciół z Ligi Sprawiedliwości.

Pomysł opowiedzenia historii zwierzaków ze świata DC wydaje się być wprost genialny. Oto bohaterowie należący do komiksowego kanonu od wielu lat, de facto, niewiele młodsi od oryginalnej Ligi Sprawiedliwości, pozostający przez cały ten czas w cieniu swoich ludzkich towarzyszy, którym poświęcono już niejeden kinowy film, teraz mają szansę zabłysnąć na wielkim ekranie. A poza tym, przyznajmy, wszyscy uwielbiamy dobre filmy o zwierzakach!

Dwayne Johnson, który nie tylko użyczył Krypto głosu w oryginalnej wersji językowej, ale również był współproducentem tego filmu, wspomina: „Jeśli zaczniesz zastanawiać się jakiego zwierzaka mieliby twoi ulubieni superbohaterowie, wyda się to niewiarygodne, że nikt wcześniej w historii kina takiego filmu jeszcze nie zrobił. Kiedy więc pierwszy raz usłyszałem o tym pomyśle, bez wahania zaangażowałem się w stu procentach!”.

Stworzenie animacji superbohaterskiej, której protagonistami są domowy pies i grupa schroniskowych zwierząt, to pomysł niezwykle oryginalny i sam w sobie zdecydowanie wyróżnia się na tle wielu powstających w ostatnich latach produkcji w tym gatunku.

Jak przyznaje reżyser Jared Stern, pomysł na historię zrodził się w bardzo zwyczajnych okolicznościach: „Moja żona pracuje jako wolontariuszka w schonisku dla zwierząt, a ja pewnego dnia przyszedłem pomóc. Patrzyłem na kilka uroczych kociąt w pokoju i od razu czułem, że prawdopodobnie wkrótce znajdą swój dom. Ale kiedy poszedłem dalej i zobaczyłem starsze zwierzęta, które mieszkały w schronisku od dłuższego czasu, wydały mi się bezsilne. Wtedy zadałem sobie pytanie: co gdyby z jakiegoś powodu otrzymały supermoce? Pracowałem wcześniej nad Lego Batman i sporo wiedziałem o postaciach z DC, więc podobne pomysły były zawsze w mojej głowie, ale tym razem pomyślałem, że może istnieć realny sposób na połączenie zwierzaków i supermocy. W ten sposób zrodził się ten film”.

DC Liga Super-Pets przedstawia dobrze znany nam świat w zupełnie nowy sposób. Obserwowanie Supermana oczami jego psa niesie nie tylko ogromny potencjał komiczny, ale i pozwala odkryć, że nawet najlepiej znana postać może wciąż być zaskakująca.

Film nie ma wyłącznie kameralnego charakteru, pełne rozmachu sceny walk w niczym nie ustępują walkom znanym z największych superbohaterskich hitów, a wśród wszystkich ekscytujących akcji i przygód, animacja opowiada także o uniwersalnych wartościach, takich jak przyjaźń i rodzina – i podkreśla, że ​​prawdziwa supermoc leży w zasięgu każdego, bez względu na to czy porusza się na nogach, czy na łapach.

Film DC Liga Super-Pets zadebiutował w kinach 29 lipca. Zobaczyło go ponad pół miliona widzów. Już 9 listopada ukaże się na DVD i Blu­‑ray™.

Dodatek specjalny w wydaniu DVD:

  • Supergłosy zza kulis

dodatki specjalne w wydaniu blu-ray™:

  • Jak narysować Krypto
  • Supergłosy zza kulis
  • Animacja Super-Pets
  • Świat Super-Pets
  • Znajdź ukryte niespodzianki
  • Sceny niewykorzystane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here