„O, O, O Cartoonito!” – październik upłynie najmłodszym widzom i ich opiekunom pod znakiem najlepszych kreskówek. Wszystko to za sprawą nowego pasma Cartoonito, które emitowane jest codziennie od rana na antenie Boomeranga! Na najbliższe miesiące stacja zaplanowała kolejne serialowe premiery w ramach pasma, w tym pełną przygód produkcję „Pająk Lucas”, serial „CoComelon” i nowe epizody kultowej animacji „Tomek i przyjaciele”. Emisja codziennie od 8:00 do 14:00 na kanale Boomerang.

Serial „Pająk Lucas” to zestaw historyjek o uroczym pajączku Lucasie i jego zwierzęcych przyjaciołach. Animacja przedstawia grupę przyjaciół o wyjątkowych charakterach i różnych cechach. Dzieci mogą z łatwością wybrać ulubionego bohatera, z którym się utożsamiają. Każdy z nich reprezentuje inny obraz indywidualizmu i oryginalności, co stanowi jedną z kluczowych wartości promowanych w ramach pasma Cartoonito. Dzięki temu przedszkolaki pod okiem opiekunów mogą odkrywać inkluzywny i różnorodny świat, a wszystko to w towarzystwie wyjątkowych postaci z angażujących animacji.

„CoComelon” opowiada o chłopcu imieniem JJ z rodziny CoComelon. Animacja 3D pokazuje codzienne przygody jego i rodzeństwa: w każdym odcinku śpiewają wesołe piosenki, które pozwalają im poznawać świat w twórczy sposób. Widzowie mogą dołączyć do pozytywnej edukacji JJ i innych postaci, wspólnie śpiewając i ucząc się dzięki muzyce. Świat „CoComelon” to ciepłe, otwarte miejsce, do którego może przynależeć każde dziecko. Wszystko jest tam łagodne, okrągłe, fajne i inspiruje do kreowania tego, co podpowiada wyobraźnia.

Program pasma został stworzony w oparciu o założenia Uczenia Humanocentrycznego, opracowanego specjalnie dla Cartoonito przez psycholożkę edukacji dr Laurę Brown. Skupia się ono na praktykowaniu edukacji inkluzywnej, różnorodnej, wspierającej równość i pozbawionej uprzedzeń. Dobór produkcji emitowanych w ramach pasma realizuje te założenia. Jedną z głównych zasad jest także: „Zabawne znaczy dobre”, ponieważ humor pozwala dzieciom lepiej przyswoić pozytywnie nacechowane i edukacyjne treści.

Poza produkcjami „Pająk Lucas” i „CoComelon” w paśmie Cartoonito pojawią się także:

  • Nowe odcinki serialu „Tomek i przyjaciele”, w których Lokomotywa Numer Jeden i reszta mieszkańców Wyspy Sodor naprędce kończą swoją pracę zanim nadejdzie wielka burza. Będą musieli też pomóc Sandy w naprawie usterki. Emisja premierowych epizodów już od 17 października o 13:00.

  • „Mush-Mush i Grzybaszki”, serial o tytułowym Mush-Mushu oraz jego przyjaciołach: Lilit i Chepie. Mieszkają w Grzybaszkowie, miasteczku ukrytym w leśnych zaroślach. Są dziećmi i poznają roślinny świat z ciekawością i entuzjazmem. Pod okiem Grzybaszków-nauczycieli dowiadują się o swojej historii, odkrywają wartość wzajemnego wsparcia i uczą się akceptować odmienność.

 

  • Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach”, w których Królik Bugs, Kaczor Daffy, Króliczka Lola, Kanarek Tweety i cała reszta ferajny są jeszcze szkrabami. Robią więcej zamieszania niż w innych odsłonach „Zwariowanych Melodii”, ale wszystkie dziecięce harce kończą się dobrze, bo czuwa nad nimi opiekuńcza Babcia.

Emisja pasma Cartoonito z premierowymi produkcjami na kanale Boomerang
codziennie od 8:00 do 14:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here