Uniwersalne emocje, mądre przesłanie, dowcipne przygody. „Pająk Lucas” czyli kreskówka, której autorem jest Joshua Slice, to urocza propozycja dedykowana najmłodszym widzom – wrażliwym i ciekawym świata. Premiera serialu „Pająk Lucas” już w poniedziałek 3 października o godzinie 13:30 w paśmie Cartoonito na kanale Boomerang. Poznajcie niezwykłą animację, która jest wypełniona przygodami i emocjami.

W wielkim świecie małych stworzeń

Lucas, uroczy pajączek, to tytułowy bohater krótkometrażowych animacji, które na samym początku były emitowane na kanale YouTube. Joshua Slice, pomysłodawca i twórca serii „Pająk Lucas” przyznaje, że tak naprawdę chciał pobawić się formą i własnym warsztatem pracy. „Pierwotna idea, która stała za serialem, wiązała się z tym, że po prostu chciałem przetestować swoje umiejętności jako animator. Nie sądziłem, że moja kreskówka spotka się z tak dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców” – przyznaje Slice, który może pochwalić się bardzo bogatym dorobkiem artystycznym. W portfolio amerykańskiego twórcy znajdziemy m.in. pracę przy animacji „Zwierzogrodu”, „Wielkiej szóstki” oraz „Nasze magiczne Encanto”.

Zabawa formą i spektakularny sukces – „Pająk Lucas”

Slice, który współpracował przy wielkich projektach animowanych, faktycznie mógł poczuć się zaskoczony sukcesem serii „Pająk Lucas”. Przygody Lucasa emitowane na YouTube zostały wyświetlone w sumie ponad 980 milionów razy, a kanał został zasubskrybowany przez ponad 3,6 miliona użytkowników. „Wtedy pomyślałem, że prawdopodobnie powinienem zrobić jeszcze więcej filmików z przygodami Lucasa” – podkreśla pomysłodawca produkcji „Pająk Lucas”, który pierwszy odcinek w serwisie zamieścił na początku listopada 2017 roku. Teraz jednak serial znalazł swój nowy dom. Animacja będzie wyświetlana w Boomerangu w ramach zupełnie nowego pasma dla przedszkolaków – Cartoonito. Serial stał się tym samym pełnoprawnym formatem nowego pasma Cartoonito, dzięki czemu produkcja ma szansę trafić do zupełnie nowych odbiorców. „Pająk Lucas” to niezwykły bohater, który uczy i bawi – uwrażliwia na inność i fascynuje swoim zachowaniem. Niesamowicie ważne elementy w całej produkcji stały się podstawą animowanego widowiska.

 

Projekt inny, niż wszystkie dostępny w nowym paśmie Cartoonito

Twórca serialu „Pająk Lucas” imię swojego głównego bohatera zapożyczył od swojego bratanka. Malec użyczył również głosu sympatycznemu bohaterowi. Lucas symbolizuje dobrą energię, kreatywność, a także empatię. W bardzo pochlebny sposób o animacji wypowiada się Tom McGillis. Zdobywca nagrody Emmy, kanadyjski producent wykonawczy, który jest współtwórcą takich międzynarodowych hitów, jak „Totalna Porażka” czy serialu „Moja niania jest wampirem”.

„Lucas okazał się światowym fenomenem, dlatego razem z moimi partnerami z firmy Fresh TV, postanowiliśmy porozmawiać z Joshuą. Byliśmy oczarowani światem, który wyczarował razem ze swoim siostrzeńcem – to prawdziwie magiczny świat animacji, która uczy i bawi, a przy tym jest naprawdę cudownie zrealizowana.” – zaznacza Tom McGillis, który obiecał wsparcie całego projektu i rozwinięcie serii, czego efektem jest emisja na nowym paśmie telewizyjnym Cartoonito dedykowanym dla najmłodszych widzów.

Animacja jest inna, niż wszystkie z wielu względów, ale przede wszystkim dlatego, że bohaterem jest pająk. „Pająk to istotka, która powszechnie jest raczej nielubiana. Ale Lucas jest uroczy i sprawia, że odbiorcy naprawdę go akceptują. To była wielka radość – zobaczyć, jak postać, a z nią cały serial rozwija się do pełnowymiarowego formatu” – podsumowuje Joshua Slice, pomysłodawca serii „Pająk Lucas”.

Sztuka, zabawa i przygoda, czyli niecodzienne perypetie pająka Lucasa

„Pająk Lucas” to fantastyczna seria, w której główny bohater przeżywa najróżniejsze przygody – poznając siebie, własne słabości, talenty i możliwości, poznaje również otaczający świat. Młodzi odbiorcy będą mogli doskonale bawić się w czasie emisji serialu, który uwrażliwia na inność, a przy okazji dostarcza naprawdę dużą dawkę świetnej rozrywki. To zresztą wyróżnik pasma Cartoonito, w którym kładzie się nacisk na mądre, angażujące produkcje dla najmłodszych odbiorców. „Pająk Lucas” to zabawna i mądra kreskówka w wielkim świecie małych stworzeń. Animacja przepełniona jest niesamowitą energią, a angażująca fabuła z szalonymi przygodami pozostawia trwały ślad w pamięci odbiorców. Pajęczy bohater na pewno zadomowi się u nowych fanów!

Premiera serialu „Pająk Lucas” w poniedziałek 3 października o godzinie 13:30 w paśmie Cartoonito na kanale Boomerang. Pasmo Cartoonito codziennie od 8:00 do 14:00 w Boomerangu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here