„Cyberpunk: Edgerunners”, 10-odcinkowy serial anime wyprodukowany przez CDPR i Studio Trigger, swoją premierę będzie mieć już we wrześniu na platformie Netflix. Zobaczcie najnowszy zwiastun animacji, która została osadzona w świecie kultowej gry „Cyberpunk 2077” oraz komiksów z uniwersum.


„Cyberpunk: Edgerunners” – nowy serial anime na podstawie bestsellerowej gry

Jeszcze w 2020 roku CD Projekt ogłosił nowy projekt realizowany we współpracy z platformą Netflix oraz kultowym Studiem Trigger. Od dłuższego czasu pojawiały się informacje na temat produkcji, a teraz udostępniono najnowszy zwiastun oraz klipy promujące serial anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Premiera jeszcze we wrześniu na platformie Netflix.

Mroczny świat przyszłości – „Cyberpunk: Edgerunners”

„Cyberpunk: Edgerunners” to 10-odcinkowa opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Międzynarodowa koprodukcja, czyli zespół twórców „Cyberpunk: Edgerunners”

Serial produkuje CD PROJEKT RED, czyli firma, która stoi za grą „Cyberpunk 2077”. Showrunnerem i producentem wykonawczym jest Rafał Jaki („Wiedźmin 3: Dziki Gon, „Cyberpunk 2077”, „Wiedźmin: Ronin”), a w charakterze producentów wspierają go Satoru Homma, Bartosz Sztybor i Saya Elder. Zespół studia CD PROJEKT RED pracuje nad tym serialem już od 2018 roku. Przygotowaniem animacji zajmuje się ceniona japońska wytwórnia Studio Trigger, która przeniesie świat Cyberpunka na ekran, nadając mu swój charakterystyczny, dynamiczny styl.

Reżyserią serialu zajmie się Hiroyuki Imaishi („Gurren Lagann”, „Kill la Kill”, „Promare”). Funkcję dyrektora kreatywnego pełni Hiromi Wakabayashi („Kill la Kill”), za projekt postaci odpowiada dyrektor animacji Yoh Yoshinari („Little Witch Academia”, „BNA: Brand New Animal”), a za adaptowany scenariusz odpowiedzialni są Yoshiki Usa (serial „GRIDMAN UNIVERSE”, „Promare”) i Masahiko Otsuka („Gwiezdne wojny: Wizje” – odcinek „Starzec”). Ścieżkę dźwiękową do serialu skomponuje Akira Yamaoka (znany z muzyki do gier i filmów z serii „Silent Hill”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here