W 2020 roku CD Projekt ogłosił nowy projekt realizowany we współpracy z platformą Netflix oraz Studiem Trigger. Od dłuższego czasu trwają prace nad anime w świecie gry „Cyberpunk 2077”. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze grafiki z serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Premiera jeszcze w tym roku na platformie Netflix.

„Cyberpunk: Edgerunners” – nowy rozdział w kultowym uniwersum

Za realizację serialowej adaptacji będą odpowiedzialni specjaliści ze Studia Trigger, które znane jest z takich produkcji jak „Kill la Kill” oraz „BNA: Brand New Animal”. Animowana opowieść ma koncentrować się na losach pewnego chłopaka z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości. Celem bohatera będzie zostanie jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Serial stworzą artyści ze studia Trigger i przedstawiciele platformy Netflix

„Cyberpunk: Edgerunners” będzie składać się z dziesięciu odcinków. Za serial odpowiadają Hiroyuki Imaishi i Masahiko Otsuka oraz dyrektor kreatywny Hiromi Wakabayashi ze studia Trigger. Muzykę do anime skomponował Akira Yamaoka. Zdecydowanie więcej informacji o serialu powinniśmy otrzymać w czasie Nexflix Geeked Week, branżowego wydarzenia, które będzie trwać od 6 do 10 czerwca.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here