Avengers muszą stanąć do kolejnej misji. Tym razem na celowniku superbohaterów Marvela znalazły się najbardziej demoniczne istoty z uniwersum. „Avengers: Wojna wampirów” to nowe rozdanie w sadze Mścicieli, za które odpowiada Jason Aaron, jeden z najbardziej uznanych scenarzystów na komiksowym rynku.

Historia legend – Avengers stają do nowej misji

Avengers zostali stworzeni przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Zespół superbohaterów zadebiutował w komiksie The Avengers #1 jeszcze we wrześniu 1963 roku, jako odpowiedź na popularność Justice League z DC Comics. W pierwszym składzie drużyny znajdowali się Tony Stark/Iron Man, Ant-Man (Dr. Henry Pym), Wasp (Janet Van Dyne), Thor oraz Hulk. Ekipa członków zmieniała się na przestrzeni dekad. Czas poznać na nowy zespół Avengers.

Hrabia Drakula jako zagrożenie dla uniwersum

Transylwania stanęła w ogniu! Tajemniczy Cienisty Pułkownik i jego nieumarli poplecznicy rozpętali wojnę domową w królestwie wampirów, a ich niegdyś potężny władca – hrabia Dracula – zniknął. Czy sprzymierzy się z Avengers, czy też okaże się ich kolejnym bezwzględnym wrogiem? Na szczęście w każdej sprawie związanej z wampirami najpotężniejsi ziemscy bohaterowie mogą liczyć na pomoc sławnego łowcy Blade’a! Problem w tym, że inny równie cenny sojusznik wkrótce zwróci się przeciwko nim…

Mistrz opowieści otwiera nowy rozdział w historii Avengers

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli David Marquez („II wojna domowa”, „Niezwyciężony Iron Man”) oraz Andrea Sorrentino („Green Arrow”, „Joker: Zabójczy uśmiech”, „Staruszek Logan”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #13–17 serii „Avengers”.

„Avengers: Wojna wampirów”, czyli dark fantasy superbohaterów

Jason Aaron zrealizował bardzo interesującą opowieść, w której znani herosi musieli sprawdzić się w nowych rolach. Zagrożenie, jakim jest Drakula to również przysłowiowy strzał w sam środek tarczy. „Avengers: Wojna wampirów” to historia osadzona w konwencji dark fantasy, nasycona pełnoprawną akcją i świetnie zrealizowaną fabułą, która powinna spodobać się wszystkim fanom Marvela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here