W jaki sposób oswoić dorastanie? Czym jest więź, która łączy rodzeństwo? Co stanowi o sile prawdziwej przyjaźni? „Pamiętniki Wisienki i Walentyna” to komiksowa opowieść, w której zapisano nie tylko pytania, ale również odpowiedzi związane ze światem dorastających bohaterów. Twórcy potrafią uwrażliwiać na emocje, a także zapomnianą sztukę pisania.

Magia opowieści, czyli „Pamiętniki Wisienki”

„Pamiętniki Wisienki” to pięciotomowa seria stworzona w 2012 roku przez francuskich twórców, rysowniczkę Aurélie Neyret oraz scenarzystę i autora powieści francuskich dla dzieci i młodzieży Jorisa Chamblaina. Wisienka, tytułowa bohaterka opowieści, jest z natury bardzo ciekawska, zwłaszcza jeśli mówimy o świecie dorosłych. Obserwuje, zapisuje, czyni notatki, zastanawia się nad biografią nieznajomych. W życiu dziewczyny pojawiały się liczne, czasami niespodziewane zmiany. Jedną z nich było pojawienie się przybranego brata. I o tym właśnie opowiada komiks „Pamiętniki Wisienki i Walentyna”.

Opowieść o dorastaniu i świecie emocji

Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny. Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata „rodzeństwo” wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie… a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik!

Sekrety zapisane w pamiętniku, czyli nietypowa forma

Niezwykle ujmujący jest charakter komiksu, który przywodzi na myśl faktyczny dziennik – uroczo rozplanowany pamiętnik. Wisienka posiada plastyczny zmysł, a swoje fantazje i wyobrażenia przekuwa na określone symbole, żywe i barwne opowieści graficzne. Bohaterka – za sprawą twórczego duetu – przekonuje o tym, że narracja jest równie ważna, jak sama historia. Sekrety zapisane w pamiętniku świadczą o niezwykłej formie całego albumu. Zwłaszcza że dla bohaterów ważna jest komunikacja, bardzo niezwykła więź.

Przygody w nieznane, czyli świat Wisienki

Z jakimi emocjami muszą radzić sobie najmłodsi? Czym jest dojrzewanie? Co daje nam gra z wyobraźnią? I czy fantazja może stać się podstawą pasjonującej przygody w świecie literatury i komiksu? „Pamiętniki Wisienki” to rewelacyjna seria, w której liczy się zarówno forma, jak również treść. Uniwersalna, choć bardzo nietypowa. „Pamiętniki Wisienki i Walentyna” to z kolei samodzielna opowieść, w której odnajdą się również nowi czytelnicy. Ciekawość świata, pasja tworzenia, poszukiwanie własnego miejsca w świecie – oto motywy, które przyświecają historii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here