Niezwykła forma realizacyjna, motywy związane z ludową fantastyką i tematyka zaczerpnięta ze słynnego dramatu muzycznego Wagnera. „Siegfried” w reżyserii Alexa Alice’a, francuskiego artysty komiksowego, to animowany film, który nie doczekał się oficjalnej premiery. Zwiastun pełnometrażowego widowiska jest jednak fascynujący. Czas na kolejną historię z cyklu „Zaginęło w akcji”.


Europejska klasyka Wagnera jako podstawa animacji – „Pierścień Nibelunga”

„Pierścień Nibelunga” to czteroczęściowy dramat muzyczny autorstwa Richarda Wagnera. Utwór zainspirowany został przez średniowieczny epos. Na widowisko niemieckiego mistrza składają się następujące utwory: „Złoto Renu” (niem. Das Rheingold), „Walkiria” (niem. Die Walküre), „Zygfryd” (niem. Siegfried) i „Zmierzch bogów” (niem. Götterdämmerung). W 2001 roku jedna z części miała stać się fabularną podstawą animowanego filmu w reżyserii Alexa Alice’a.

Wybitny światotwórca, który łączy mity i legendy – Alex Alice

Alice to prawdziwy tytan europejskiego komiksu. Twórca fantastycznej serii Gwiezdny zamek czy monumentalnej opowieści Trzeci Testament należy do niezwykle oryginalnych scenarzystów, którzy z pietyzmem odwzorowują mitologiczne elementy, nawiązując do kulturowego dziedzictwa. Nic dziwnego, że przed wielu laty postanowił zrealizował fantastyczne widowisko na bazie opery Wagnera. Animacja inspirowana historią zapisaną w „Pierścieniu Nibelunga” zapowiadała się niesamowicie.

Pierwsze prace nad projektem rozpoczęły się jeszcze w 2001 roku. Francuski artysta postanowił, że film będzie realizowany w klasycznej technice 2d. Niedługo później, bo już w 2003 roku Alice zaprezentował 3 minutowy fragment produkowanej przez siebie animacji. Inwestorzy pierwotnie zainteresowani projektem stwierdzili jednak, że w owym czasie należy rozwijać jednak przede wszystkim filmy 3d. „Zygfryd”, bo taki tytuł nosił projekt, został zawieszony. Ale tylko w pewnym sensie. Alice postanowił bowiem stworzyć komiksową serię na podstawie notatek i storyboardów.

„Zygfryd”, czyli dzieło inspirowane germańską mitologią

W sieci zachował się odrestaurowany materiał, który pokazuje, jak fantastycznie prezentują się pierwsze minuty filmowego widowiska. „Zygfryd”, czyli dzieło inspirowane germańską mitologią, to prawdziwa perełka. Zobaczcie zwiastun pełnometrażowego filmu, nad którym prace zostały oficjalnie zawieszony. Potencjał wydaje się jednak niesamowity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here