Natura potrafi zdumiewać. Fauna i flora, magiczny świat zwierząt i roślin. Zwłaszcza gdy próbujemy okiełznać przyrodę. O tym właśnie, między innymi, opowiada komiksowa seria Kamila i konie. Piękne, dzikie, nieposkromione… a jednocześnie spolegliwe i posłuszne. Konie, majestatyczne zwierzęta oswojone przez człowieka, stają się źródłem inspiracji dla artystów. Poznajcie komiksową opowieść „Kamila i konie: Na łonie przyrody”.


Pasja i marzenia – komiksowa seria „Kamila i konie”

„Kamila i konie”, czyli pokonywanie własnych słabości, realizowanie pasji, spełnianie marzeń. Tak naprawdę jest to niezwykle pogodna, miejscami wesoła, prawdziwie dowcipna i ciekawa opowieść dla dzieci oraz dorosłych o tym, jak wspaniały może być świat, kiedy ma się zwierzęcych przyjaciół. Całość złożona jest ze zbioru króciutki, ale fabularnie powiązanych ze sobą opowieści zapisanych w trzech albumach – „Miłość Oceana”, „Ach, ten Pompon” oraz „Pony Games”. Wyścigi i turnieje poprzedzone treningami, pościgi, zabawne dygresje, miłosne podboje, piękno przyrody… A czym jest opowieść zatytułowana „Kamila i konie: Na łonie przyrody”?

Konkursy, czyli wyzwania i emocje

Kamila od dawna jest członkinią klubu jeździeckiego „Cztery Podkowy” i bierze udział w konkursach hippicznych na ukochanym koniu Oceanie. Jej siostra Anais jest jeszcze na to za mała, dlatego jako wierzchowca używa Pompona – złośliwego, ale bardzo zabawnego kucyka. Dziewczynki wraz z koleżankami tworzą wesołą gromadkę, opiekują się zwierzętami z całej okolicy, nigdy się nie nudzą, zawsze mają zwariowane pomysły. Nie możemy też zapomnieć o ich koledze Arturze, jeźdźcu wprawdzie nieporadnym, za to świetnie prezentującym się w zbroi podczas turniejów rycerskich! Bohaterowie komiksu starają się zachować dobry humor nawet wtedy, gdy wierzchowiec zrzuci ich do rzeki albo przyjdzie im przeczekać burzę w ciemnej jaskini. W tej opowieści przygoda goni przygodę, a żarty się nie kończą! Albumy są uzupełnione ciekawostkami o koniach oraz poradami dla dzieci chcących rysować komiksy.

Uniwersalna opowieść o przyjaźni i sekretach natury

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”, „Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki”, przez „Małą Syrenkę” po „WITCH”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here