Jak wyglądałby świat, gdyby jego mieszkańcami były tylko dzieci? W takim społeczeństwie musiałyby się wykształcić pewnie nowe role, a młodzi ludzie i tak musieliby dorosnąć do obowiązków. Sugestywna wizja zrealizowana w konwencji fantastycznej spod znaku post-apokalipsy została przedstawiona w komiksie „Sami. Zniknięcie”. 


Tajemnicze zaginięcie i nowe role dzieciaków

Pierwszy tom niezwykłego komiksu fantasy dla młodzieży. Pewnego dnia pięcioro nieznających się dotąd dzieci po przebudzeniu odkrywa, że ​​wszyscy mieszkańcy ich miasta zniknęli. Co się stało? Gdzie są ich krewni i przyjaciele? Szukając odpowiedzi dzieci przemierzają opustoszałe ulice, jednak natykają się tylko na grasujące po mieście dzikie zwierzęta. Czy uda im się przetrwać samodzielnie i czy odkryją tajemnicę zniknięcia pozostałych mieszkańców?

Charakter, emocje, inne spojrzenie na rzeczywistość

Fabien Vehlmann oraz Bruno Gazzotti, twórcy komiksowej serii, zrealizowali bardzo ciekawą opowieść o dorastających bohaterach. Zaradny i odważny chłopak, który może uchodzić za nieformalnego lidera, posiada jednak bardzo wrażliwą duszę. Jest też przebojowa dziewczyna ze zmysłem do majsterkowania – nad wyraz charakterna i śmiała, zaczytana w książkach artystka, fan nauki z bogatego domu i niesforny chłopaczek, który dopiero poznaje świat. Charakter, emocje – inne spojrzenie na rzeczywistość. Młodzi bohaterowie będą mogli bez trudu zidentyfikować się z różnymi postaciami w komiksie.

„Sami. Zniknięcie”, czyli niezbadany świat w komiksie

Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”). Pierwszy tom wywołuje bardzo pozytywne odczucia – jest w tej opowieści tajemnica, na której rozwiązanie warto będzie czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here