W jaki sposób identyfikować nasze emocje? Co stanowi podstawę marzeń? Czy sen może być najpiękniejszą wersją codziennego życia? Giovanni Di Gregorio oraz Alessandro Barbucci zrealizowali piękną i emocjonalną historię, która posiada w sobie pokłady dobra, ba, może nosić w sobie aspekty terapeutyczne. „Siostry Niezapominajki: Sen Sary” to doprawdy wspaniała lektura. Dlaczego?

Zrozumieć emocje najbliższych

Początek wzruszającej historii o trzech niezwykłych siostrach, ich wspaniałej mamie i tajemnicy sprzed lat. Sara uważa siebie i obie swoje siostry za osoby nieco… dziwne. Pewnie ma rację, skoro Lucilla odzywa się zazwyczaj tylko do swojego kota, Kasjopeja żyje w świecie marzeń o miłości, a sama bohaterka co noc ma sen, w którym główną odgrywa meduza. Twórcom udało się w niesamowity sposób nawiązać do popkulturowej klasyki, zarówno komiksów, jak również filmów i seriali animowanych z magicznego uniwersum Studia Ghibli.

Rodzinny sekret i nieoczywista prawda „Sióstr Niezapominajek”

Gdy zbliża się Dzień Matki, dziewczynki postanawiają dać jej w prezencie album ze starymi zdjęciami, które znalazły na strychu. W miarę porządkowania fotografii zdają sobie sprawę, że wpadły na trop pewnej tajemnicy… Tak rozpoczyna się śledztwo dotyczące przeszłości rodziny. Czy sekret z dawnych lat jest związany z powracającym snem Sary? Dziewczynki nie wiedzą, jak ważne dla nich samych okaże się rozwiązanie zagadki…

Wizualna perła i magiczna treść

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here