„Kaczogród” jest skarbcem bez dna. Krainą fantazji, w której kulturowe dziedzictwo mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Bo to rozrywka czystej próby, w dodatku bardzo różna, bo zaspokoi najmłodszych, jak i najstarszych poszukiwaczy przygód. Kolejnym już dowodem na potwierdzenie tych słów jest komiks „Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros”.

Prawdziwe piękno historii ze świata Kaczogrodu

W opowieściach Rosy zawarty jest pierwiastek czystego szaleństwo, dowcip – tak słowny, jak i sytuacyjny, sympatia do bohaterów, ale też, rzecz jasna, czytelników, którzy dostali zaproszenie do tego, aby uczestniczyć w wyprawie poza czasem. I pomiędzy miejscami! Nadszedł czas, aby poznać najnowszą odsłonę z cyklu.

Kaczor Donald wcale nie chciał znaleźć się w rozpędzonym meksykańskim pociągu bez maszynisty ani toczyć nierównej walki z bandziorem zwanym Złotym Kapeluszem. Ale kiedy w grę wchodzi fortuna w srebrze, a u boku Donalda stoją nieustraszeni amigos José Carioca i Panchito, nierówna walka staje się równiejsza! Między innymi o tej walce opowiada tytułowy komiks o trzech caballeros, ale to dopiero początek!

W „Meandrach architektury” Dziadek Be znajduje oryginalne plany skarbca Sknerusa, a w historii „Każda różdżka ma dwa końce” Magika de Czar rzuca bardzo groźne zaklęcie na umysły Sknerusa i Donalda. Te historietas excelentes („doskonałe komiksy” – tłumaczymy na wypadek, gdyś nie był caballero) wreszcie doczekały się wznowień w oszałamiających kolorach oraz z prawdziwym skarbcem komentarzy i zakulisowych ciekawostek opisanych przez samego Dona Rosę.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here