Japońskie legendy, pradawne podania, w których mistyka łączy się z historią, a przejmująca groza z dramatem i komedią. „Usagi Yojimbo” to legendarna seria komiksowa, która już wkrótce doczeka się animowanej wersji. W sieci pojawiła się pierwsza grafika z produkcji Netflixa. Tymczasem w księgarniach pojawił się album „Usagi Yojimbo: Saga. Legendy”, który zbiera historie wydane w tomach „Usagi w kosmosie”, „Senso” oraz „Yokai”. 


„Usagi Yojimbo” – japońskie legendy i kodeks samuraja

Akcja komiksowej serii, która stanie się podstawą serialu, rozgrywa się w Japonii na początku XVII wieku w epoce Edo. Jego bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. Głównym herosem serii jest Miyamoto Usagi, królik-ronin, przemierzający kraj w ramach shogyusha – pielgrzymki wojownika, wynajmując się jako ochroniarz. Postać Miyamoto Usagiego zainspirowana była osobą mistrza miecza Miyamoto Musashiego, natomiast styl i atmosfera komiksu nawiązują do filmów Akiry Kurosawy i serii komiksowych „Samotny wilk i szczenię” i „Groo the Wanderer.”

„Usagi Yojimbo: Saga. Legendy” – nowe oblicze historii

Przygody Usagiego w przyszłości! Czy kodeks samuraja przyda się roninowi w zmaganiach z nowoczesną technologią? Istoty zamieszkujące ten świat są podzielone na wojujące ze sobą klany, Usagi jest wiernym sługą jednego z nich i musi się zmierzyć z agresywnymi maszynami, a także zapobiec kradzieży danych umożliwiających odnalezienie klanowego skarbu.

Podczas jednej z bitew przeciwko panu Hikijiemu o ziemię uderza metalowa rakieta. W jej wnętrzu kryją się nowi, niespodziewani wrogowie. Usagi i jego bliscy będą musieli zebrać całą swoją odwagę, a także wykazać się hartem ducha i pomysłowością, by stawić czoła przerażającym machinom wojennym i powstrzymać inwazję przybyszów z kosmosu. Usagi będzie również musiał zmierzyć się demonami i duchami z japońskiego folkloru, po tym jak zdesperowana kobieta poprosi go, by pomógł jej odnaleźć uprowadzoną córkę.

Podczas poszukiwań porwanej dziewczynki głęboko w lesie Usagi odkryje, że yokai gromadzą się, by przejąć władzę nad okolicą. Na szczęście do Usagiego dołączy Sasuke. Ale sprawy nie zawsze mają się tak, jak nam się wydaje – zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi! Seria „Usagi Yojimbo” jest wydawana od ponad trzydziestu lat i tłumaczona na kilkadziesiąt języków.

Poznajcie magiczny świat „Usagi Yojimbo”

Stan Sakai to żyjąca legenda światowego komiksu. Często nagradzany autor, wielokrotny zdobywca nagrody Eisnera – Oscara w branży spod znaku opowieści graficznych. Amerykanin japońskiego pochodzenia jest autorem bestsellerowej serii „Usagi Yojimbo”, na łamach której w niecodzienny sposób łączy historię i mitologię z kraju swoich przodków, oddając jednak równocześnie hołd klasykom literatury, żeby wspomnieć w tym miejscu George’a Orwella, a także nawiązując do filmowego dziedzictwa Akiry Kurosawy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here