George R.R. Martin, pomysłodawca „Gry o tron”, jeden z największych twórców światowej fantastyki, zajął się produkcją hybrydy filmu animowanego i aktorskiego. Zobaczcie zwiastun „Night of the Cooters”, historii, która nawiązuje do „Wojny światów” H.G. Wellsa. Scenariusz krótkometrażówki powstał na bazie opowiadania amerykańskiego pisarza Howarda Waldropa znanego choćby za sprawą „Dziki kart.

Spotkanie z obcymi, czyli historia „Night of the Cooters” 

Akcja opowieści rozgrywa się w Teksasie w 1800 roku. W miasteczku Pachuco pojawili się przedstawiciele obcej cywilizacji. Nie wiadomo, jakie są ich intencje, cel czy motywacje. Tajemnica zostaje jednak z czasem wyjaśniona. Scenariusz krótkometrażowego filmu wyprodukowanego przez George’a R.R. Martina został oparty na opowiadaniu Howarda Waldropa. Night of the Cooters w wersji literackiej stanowi pastisz i ponowne odczytanie treści kultowej Wojny światów H.G. Wellsa. Swoją drogą, warto wspomnieć, że Pieśń lodu i ognia, cykl fantasy, z którego najbardziej znany jest Martin, już wkrótce może także stać się podstawą animowanych produkcji HBO Max.

Producentem George R.R. Martin, reżyserem Vincent D’Onofrio

Reżyserią filmu zajął się Vincent D’Onofrio, który wystąpił również w jednej z głównych ról. Amerykański aktor znany jest z występów w filmie „Ed Wood”, „Full Metal Jacket”, także serialu „Daredevil” Netflixa. Tym razem wspólnie ze studiem Trioscope i Georgem R.R. Martinem stworzył unikalną produkcję o charakterze filmowego komiksu. „Zrealizowaliśmy hybrydę złożoną z animacji i scen kręconych z udziałem aktorów, która z obu gatunków wyciąga to, co najlepsze.” – wyjaśnił szef studia Trioscope, CEO L.C. Crowley.

Warto nadmienić, że firma stworzyła wcześniej animowany serial wojenny, który jest wciąż dostępny na Netflix – The Liberator. Tym czasem zobaczcie oficjalny zwiastun widowiska „Night of the Cooters”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here