„Mały Wampir” to niedojrzała wersja wampira Fernanda, znanego czytelnikom z albumów „Wampir” i „Aspirine”. Bohater ożywiony za sprawą komiksowego talentu Joanna Sfara już wkrótce doczeka się pełnometrażowego filmu animowanego! Już wkrótce, bo 29 października do polskich kin trafi „Mój przyjaciel Wampir”, którego reżyserem jest Joann Sfar. Zobaczcie zwiastun oraz plakat filmu.


„Postać „Małego Wampira” towarzyszyła mi właściwie od przedszkolnych czasów. Kiedy byłem dzieckiem, wyobrażałem sobie, że ten bohater będzie moim prawdziwym przyjacielem, będziemy się razem bawić, odrabiać prace domową. Szalałem na punkcie potworów” – mówi autor komiksu w jednym z ostatnich wywiadów udzielonych dziennikarzowi Animation Magazine. Wiemy też, że będzie to klasyczna, rysunkowa animacja 2d. Poznajcie szczegóły projektu.

Nominowana do „francuskich Oscarów”, pełna przygód, duchów i magii komedia dla absolutnie całej rodziny. Porywająca historia znajomości chłopca i jego kumpla wampirka, dla których hasło – przyjaźń do grobowej deski – nabiera zupełnie nowego i zabawnego znaczenia. Za powstaniem filmu stoją producenci hitów „Mały Książę” i „Munio: Strażnik Księżyca”, natomiast za scenariusz i reżyserię odpowiada Joann Sfar – prawdziwa gwiazda europejskiego komiksu, twórca kultowego i uwielbianego przez czytelników cyklu „Kot rabina”. Po hotelach z Transylwanii przyszedł czas na szkolną przygodę w towarzystwie wampirków i stworków nie z tego świata. Gęsia skórka, nawiedzeni bohaterowie i rozrywka, że aż strach – wszystko to w komedii, która rozśmieszy nawet umarlaka!


Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnętrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here