Fernand to mały i uroczy krwiopijca, któremu dopiero rosną kły… okazuje się, że tytułowy bohater komiksu „Mały Wampiry” już wkrótce przeobrazi się w postać z animowanego filmu!


Mały Wampir to niedojrzała wersja wampira Fernanda, znanego czytelnikom z albumów Wampir i Aspirine. W tej opowieści towarzyszą mu – nieodłączny różowy pies Pomiduch, ludzi przyjaciel Michel, wampirza mama Pandora, straszny Kapitan Umarlaków, i zestaw przezabawnych potworów – skatologiczny Morg, krwiożerczy Kłod i wielooki Oczarz. Bohaterowie przeżywają tysiące przygód w tym zbierającym całą serię albumie. Joann Sfar pracuje obecnie nad animowaną wersją przygód Małego Wampira. Co wiemy na temat produkcji?

„Postać „Małego Wampira” towarzyszyła mi właściwie od przedszkolnych czasów. Kiedy byłem dzieckiem, wyobrażałem sobie, że ten bohater będzie moim prawdziwym przyjacielem, będziemy się razem bawić, odrabiać prace domową. Szalałem na punkcie potworów” – mówi autor komiksu w jednym z ostatnich wywiadów udzielonych dziennikarzowi Animation Magazine. Wiemy też, że będzie to klasyczna, rysunkowa animacja 2d.

Sfar zdradził również nieco na temat wizualnych inspiracji, które towarzyszą mu w trakcie realizowania swojego nowego projektu. „Jeśli chodzi o stronę techniczną, to bardzo inspirują mnie filmy Miyazakiego. Muszę też przyznać, że bardzo lubię korzystać z prawdziwych lokalizacji, odwiedzać je, robić zdjęcia, a następnie tworzyć rysunki i obrazy w oparciu o materiał ze świata rzeczywistego”.

Joann Sfar jest przedstawicielem tak zwanej nowej fali komiksu franko-belgijskiego, który tworzy realistyczne, jak i fantastyczne komiksy nawiązujące do tematyki żydowskiej – artysta jest bowiem z pochodzenia Żydem. Sfar zajmuje się również sztuką X muzy, posiada doświadczenie jako scenarzysta i reżyser filmu biograficznego „Gainsbourg” z 2010 roku oraz filmu animowanego „Kot rabina” z 2011 roku na podstawie własnej serii komiksowej o tym samym tytule. „Mały Wampir”, którego premiera zapowiedziana jest na tegoroczną jesień, w formie komiksowej został wydany przez polskie wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here