Czasami największa bestia to nie strzyga, leszy czy wampir, ale człowiek. Doskonale wiedzą o tym wiedźmini. Łowcy potworów nie zapominają, że pierwiastek zła uobecnia się niekiedy w naprawdę zaskakującej formie. „Wiedźmin: Zatarte wspomnienia”, najnowszy komiks z uniwersum, to kolejna niezwykle emocjonująca historia Geralta z Rivii, do której scenariusz opracował Bartosz Sztybor. Album to prawdziwa gratka dla fanów.


Poskromić zło, odczytać tajemnice – „Wiedźmin: Zatarte wspomnienia”,

Geralt poszukuje nowego zajęcia. Wiedźmini zawsze mieli pod górkę, ale teraz wszystkie potwory jakby zapadły się pod ziemię, więc dla ich pogromców brakuje zajęcia. Niespodziewanie pani burmistrz pewnego miasteczka prosi Geralta o pomoc w pozbyciu się mglaków atakujących dzieci. Wiedźmin szybko wyczuwa, że pod pozornie prostym zleceniem kryje się poważniejsza sprawa. Zwłaszcza że w miasteczku rezyduje stary mag, który bez problemu powinien uporać się z mglakami. Tymczasem pani burmistrz okazuje się chętna do współpracy, ale tylko na swoich warunkach…

Duch Sapkowskiego, czyli fantastyka grozy i moralne dylematy

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Niezła draka, Drapak!”), a rysunki przygotował Amad Mir („Zarathustra”). I podobnie jak miało to miejsce w niedawnej animacji „Wiedźmin: Zmora Wilka” Netflixa, tak podobnie w komiksie „Zatarte wspomnienia” znać ducha twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Być może przede wszystkim ze względu na moralne dylematy, które zapisano w komiksowej formule. Ile trzeba poświęcić, aby uratować duszę człowieka? Czy strach może być dobry? W jaki sposób zyskać szacunek poddanych? Czy przeznaczenie można zmienić? Biały Wilk staje przed zadaniem, które wymaga poświęcenia i niezwykłej woli walki.

Nowe komiksy ze świata wiedźminów

Co ciekawe, niedawno ujawniono, że wydawnictwo Dark Horse stworzy komiks oparty na słynny opowiadaniu z książek Andrzeja Sapkowskiego pod tytułem „Ziarno prawdy”. Opowieść zostanie zaadaptowana przez pisarzy Jacka Rembisa (gra wideo „Frostpunk”) i Travisa Currita (różne wcześniejsze komiksy z serii „Wiedźmin”), z rysownikiem Jonasem Scharfem, kolorystą José Villarrubią i liternikiem Hassanem Otsmane-Elhaou na pokładzie. Komiks ma ukazać się wiosną 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here