Deadpool powraca! Nieobliczalny heros Marvela niedawno pojawił się w komiksie „Najemnika śmierć nie tyka”, tymczasem już teraz na polskim rynku dostępny jest kolejny album inicjujący zupełnie nową serią. Poznajcie historię „Deadpool i Cable”, do której scenariusz napisał Fabian Nicieza, a ilustracjami zajął się Patrick Zircher.


Bezkompromisowa akcja najemnika

„Deadpool i Cable” to historia, dzięki której przeniesiemy się w dziką jazdę bez trzymanki. Duet tytułowych bohaterów doskonale znany fanom komiksów, pojawił się też w kinowym uniwersum Marvela. Podróżujący w czasie żołnierz, telepata i członek X-Men gościł w końcu u boku nieśmiertelnego najemnika w filmie „Deadpool 2” (Cable’a zagrał Josh Brolin, który zinterpretował także Thanosa w „Avengers”). O czym jest komiksowa historia zapisana w albumie „Deadpool i Cable”?

Utopijne miasto, śmierć i alternatywne wymiary

Nathan Summers, podróżujący w czasie żołnierz i potężny telepata, znany jako Cable. Wade Wilson, cyngiel do wynajęcia, wygadany degenerat i nagminny burzyciel czwartej ściany, zwany Deadpoolem. Dwaj uzbrojeni po zęby outsiderzy, którzy w niewyjaśniony sposób staną się najlepszymi przyjaciółmi! Najpierw jednak Cable zbuduje na niebie utopijne miasto, co nie spodoba się ani rządom światowych mocarstw, ani drużynie X-Men. A gdy zaginie, Deadpool nie spocznie, póki nie przeszuka wszystkich alternatywnych światów! Problem w tym, że ktoś namieszał mu w głowie i Wade sam już nie wie, czy bardziej chce ocalić przyjaciela, czy go zabić…

„Deadpool i Cable”, czyli nowa seria komiksów Marvela

Podróże w czasie i przestrzeni, nietypowe misje szpiegowskie i wybuchowa akcja. „Deadpool i Cable” to nie tylko historia nietypowej przyjaźni, ale równocześnie inne spojrzenie na komiksowe uniwersum Marvela. W opowieści pojawiają się zresztą przedstawiciele zespołu X-Men, jak i Silver Surfer. Scenariusz tego komiksu napisał Fabian Nicieza – jeden z twórców postaci Deadpoola, znany między innymi z „X-Force” czy „X-Men”. Głównym rysownikiem jest Patrick Zircher („Flash”, „Suicide Squad – Oddział Samobójców”, „Superman Action Comics”). Album zawiera zeszyty #1–23 serii „Cable & Deadpool”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here