Nieposkromiony wojownik, który jest ikoną światowego fantasy. Conan, największy bohater ery hyboryjskiej, powraca! Literacki syn Roberta E. Howarda stał się bohaterem komiksowego albumu „Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści”.


Tajemnice w życiu wojownika

Conan wywodzi się z literackiego uniwersum, którego pomysłodawcą był nieodżałowany Robert E. Howard. Słynny barbarzyńca, bohater cyklu opowiadań zapoczątkowanych w latach 30. XX wieku. Z książek Howarda możemy się dowiedzieć, że Conan miał żyć około 10 000 lat temu w owianej mgłami tajemnicy erze hyboryjskiej. Bohater urodził się w Cymerii, górzystej krainie zamieszkiwanej przez plemiona barbarzyńców. Co jednak najciekawsze, Cymeryjczycy byli potomkami starożytnych Atlantydów.

Powrót króla, czyli „Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści”

Po latach nieobecności Conan powraca do Cymerii. Będzie musiał przeżyć bez pożywienia, broni i dachu nad głową, a tymczasem wydaje się, że natura w ojczystej krainie wcale nie jest zadowolona z powrotu dawno niewidzianego mieszkańca. Conan uratuje też żebrzącą dziewczynkę, za którą podąża grupa ludzi zamierzających za wszelką cenę ją zabić. Czy mają ku temu powód? Czyżby zło przybrało tym razem aż tak niewinne kształty? „Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści” to pełnokrwista historia fantasy, w której motywem przewodnim jest honor, walka o pamięć, przygodowa i magia.

Legenda fantasy w nowej formule

Scenariusze napisali Esad Ribić, Roy Thomas i Frank Tiary, a rysunki stworzyli Esad Ribić i Andrea di Vito. Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan the Barbarian: Exodus”, „Savage Sword of Conan” (2019) #12 i „King-Size Conan” #1. To jednak nie wszystko. Conan powrócił do Marvela za sprawą serii „Conan Barbarzyńca”, a innym ze stosunkowo nowych projektów inspirowanych światem stworzonym przez Roberta E. Howarda jest komiks poświęcony Belit, do którego rysunki stworzy nasza rodaczka, Katarzyna Niemczyk. Warto zainteresować się również tym tytułem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here