Małe, niebieskie, wyjątkowo urocze. Wizerunek Smerfów jest bardzo dobrze znany. Zapewne pamiętacie, że trwają przygotowania do zupełnie nowego serialu o niezwykłych istotkach. Na polskim rynku publikowane są natomiast kultowe historie komiksowe. Jedną z nich jest album „Smerfy: Zupa ze Smerfów”.


Niesamowita kuchnia, czyli „Smerfy: Zupa ze Smerfów”

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry. O czym opowiada komiks „Smerfy: Zupa ze Smerfów”? Jedno jest pewne – magiczny urok pozostaje niezmienny, świat magicznych istot zachwyca. Tym bardziej warto poznać opowieść! Błękitnie, a właściwie… niebiesko, żeby nie powiedzieć po prostu – smerfnie jest! Bo do Polski znów zawitali przedstawiciele tej uroczej rasy niby-ludków.

W wiosce pośrodku wielkiego lasu znów zdarzy się coś niezwykłego… Kolejne przygody wesołych Smerfów! Do drzwi zrujnowanego zamku Gargamela puka olbrzym Pasibrzuch, który jest ciągle głodny. Gdyby mógł, zjadłby cały świat! Czarownik nie słynie z talentów kulinarnych, a jego spiżarnia świeci pustkami, ale wpada na sprytny pomysł, jak nakarmić olbrzyma, a jednocześnie pozbyć się znienawidzonych Smerfów. Czy podstępny plan Gargamela się powiedzie? Czy niebieskie skrzaty zdołają się obronić przed obżartuchem? Po tej mrożącej krew w żyłach historii przyjdzie pora na… powrót Smerfetki!

Smerfy uczą, jak oswoić trudne emocje w nowej serii komiksów „Smerfy i świat emocji”

Strach przed ciemnością, brak wiary w siebie czy bycie odrzuconym przez grupę rówieśniczą to tylko niektóre lęki i problemy, z jakimi mierzą się dzieci w wieku przedszkolnym. Często najmłodsi nie radzą sobie z emocjami, a rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem i jak wesprzeć je, gdy pojawiają się trudności. W przyjrzeniu się problemom i zidentyfikowaniu ich źródła, a także w poradzeniu sobie z trudnościami pomóc może zupełnie nowa seria komiksów od Egmont Polska zatytułowana „Smerfy i świat emocji”. Pierwsze tomy z nowego cyklu: „Smerf, który bał się ciemności” oraz „Smerf, który był niezdarny” są już dostępne na księgarskich półkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here