Fantastyczna informacja dla wszystkich miłośników „Władcy Pierścieni”. Właśnie ogłoszono powstanie filmu anime, który będzie osadzony w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. A warto nadmienić, że nie jest to jedyny projekt ze świata Śródziemia.


Serial, który jest porównywalny do „Gry o tron”

Aktualnie trwają prace nad przygotowywaną przez Amazon Studios serialową adaptacja „Władcy Pierścieni” kcja serialu będzie się toczyć w Drugiej Erze Śródziemia, czyli tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w „Hobbicie” i „Władcy Pierścieni”. Był to mroczny okres rządów Saurona. Wtedy też w Eregionie wykuto Pierścienie Władzy. Rozmach przedsięwzięcia jest porównywany do Gry o tron. Swoją drogą, cykl książek George’a R.R. Martina już wkrótce może zostać rozwinięty o animowany projekt.

Film anime w świecie „Władca Pierścieni” 

„Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów” to najnowszy projekt Warner Bros. Będzie to kinowy film anime wyreżyserowany przez japońskiego twórcę – Kenji Kamiyama, którego doskonale znają fani popularnego serialu „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”. Autorami scenariusza są Jeffrey Addiss i Will Matthews, pomysłodawcy serialu „Ciemny kryształ: Czas buntu”. Philippa Boyens, scenarzystka pracująca z Peterem Jacksonem przy trylogii Władca Pierścieni, będzie pełnić rolę konsultantki kreatywnej.

Historia będzie koncentrować się na losach króla Rohanu, Helma Żelaznorękiego, zwłaszcza o legendarnej bitwie, która ukształtowała Śródziemie. Poznamy też nieopowiedzianą do tej pory historię Helmowego Jaru znanego z „Dwóch Wież”. Akcja rozgrywać się 250 lat przed wydarzeniami z trylogii Petera Jacksona.

Klasyka fantastyki i kino rysunkowe

Pomysły zapisane we „Władcy Pierścieni” inspirują od dawna. Warto w tym miejscu wspomnieć chociażby film z 1978 roku w reżyserii Ralpha Bakshiego był tak naprawdę pierwszą poważną ekranizacją niezapomnianej ksiązki. Choć trzeba podkreślić, że wcześniej chcieli to zrobić m. in. Al Brodax („The Beatles”), producent i redaktor Forrest J. Ackerman oraz John Boorman („Excalibur”). Jednak to nie jedyna adaptacja dzieł brytyjskiego twórcy. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” – zobaczcie pierwszą w historii animowaną wersję książki Tolkiena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here