Darth Vader, jeden z największych złoczyńców w światowej popkulturze, intryguje kolejne pokolenia fanów i twórców z uniwersum „Star Wars”. „Mroczne serce Sithów” to zupełnie nowy rozdział sagi o potężnym lordzie Sithów oryginalnie wydawany przez Marvela od 2020 roku. Jakie tajemnice znajdziemy jeszcze w życiorysie Dartha Vadera?


Sekrety Vadera – nieznane fakty w biografii kultowego złoczyńcy

Powodowany chęcią zemsty, okaleczony na ciele i duszy, Darth Vader – znany wcześniej jako Anakin Skywalker – to jedna z najbardziej fascynujących postaci w kanonie stworzonym przez George’a Lucasa.

Początkowo rycerz Jedi, pod wpływem Dartha Sidiousa przeszedł na ciemną stronę Mocy i przyjął tytuł „Darth Vader”. Przemiana w mrocznego lorda dokonała się za sprawą wyjątkowej manipulacji. Echo wydarzeń zapisanych w filmie „Zemsta Sithów”, a przede wszystkim śmierć Padme Amidali, wpłynęła na sposób postępowania, myślenia i odczuwania przez Vadera.

„Przyłącz się do mnie i razem będziemy rządzić galaktyką jako ojciec i syn!”. W poruszającej kulminacji Imperium kontratakuje Vader wyjawił swoją prawdziwą relację z Lukiem Skywalkerem i poprosił syna, aby ten stanął u jego boku. Greg Pak, pochodzący z Teksasu scenarzysta komiksowy i filmowy, który w swoim dorobku posiada zarówno historie o Batmanie, Supermanie i „X-Men”, postanowił rzucić dodatkowe światło na postać Dartha Vadera.

Przeklęty rycerz i miłosna tragedia w kosmosie

Vader w komiksie „Star Wars Darth Vader. Mroczne serce Sithów” postanowił wyruszyć z krwawą misją wściekłej zemsty przeciw wszystkim, którzy pomogli ukryć i zepsuć jego jedynego syna. Musi jednak pokonać nowe wstrząsające wyzwania z własnej mrocznej przeszłości. Jednym z nich jest osoba o nieznośnie znajomych rysach, która zachwieje całym jego światem. Ekspedycja na planetę Naboo, ojczystą krainę Padme, to otwarcie nowych tajemnic i niebezpieczeństw.

W komiksie „Star Wars Darth Vader. Mroczne serce Sithów” zapisano zarówno pytania, jak i odpowiedzi, które budują legendę ikonicznej postaci, którą znamy przecież również z seriali animowanych, choćby „Wojen klonów”. Ojciec Luke’a Skywalkera oraz Lei, uczeń Obi-Wana Kenobiego, wybraniec Mocy, odnalazł się w niecodziennej sytuacji, która zmusiła go do podjęcia radykalnych środków. Nie tylko zresztą w kontekście walki z bestiami Naboo.

Autorzy komiksu oddali emocjonalną złożoność bohatera, który ciągle – niestrudzenie – szukał własnej drogi. Pomimo że jest uczniem Dartha Sidiousa, to w dalszym ciągu pozostają w nim wątpliwości. Greg Pek w doskonały sposób nakreślił złożoność Vadera, a Raffaele Ienco, włoski rysownik znany z komiksów o Avengers i Mrocznym Rycerzu, w widowiskowy sposób urzeczywistnił fabularne pomysły amerykańskiego scenarzysty. Moc jest w tym komiksie silna.

Nowy kanon, czyli kolejne historie ze świata „Star Wars”

Wiosną 2021 roku rozpocznie się gwiezdna ofensywa wydawnictwa Egmont Polska na rynku komiksowym. W kwietniu i maju, zaledwie kilka miesięcy po premierze w USA, na rynek trafią pierwsze tomy trzech nowych serii osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych wojen”: „Star Wars”, „Darth Vader” oraz „Łowcy nagród”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here