Tworząc tegoroczny program festiwalu Animocje organizatorzy nie mogli zapomnieć najmłodszych widzach. Mamy dla nich dwie wyjątkowe animacje pełnometrażowe propozycje. Zainteresowani?


Przedstawiamy program 10. MFFA Animocje – poznajcie różne oblicza kina!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE to propozycja dla miłośników animacji. W programie wydarzenia, obok projekcji filmów pełnometrażowych, znajdują się spotkania z wyjątkowymi gośćmi, konkursy krótkich metraży, koncerty i wiele innych. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem naszego portalu. Tym razem postanowiliśmy zaprosić Was do zapoznania się z filmami dedykowanymi dla najmłodszych.

Filonek Bezogonek i Fritzi – przyjaźń bez granic

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Klasyczna, przygodowa animacja o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.
Filonek Bezogonek, reż. Christian Ryltenius, 4+ (18 kwietnia, godz. 10.30)**

Lato 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. Dwunastoletnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Dziewczyna już wkrótce przekona się czym jest pokojowa rewolucja oraz siła lojalności.
Fritzi – przyjaźń bez granic, reż. Matthias Bruhn, 9+ (18 kwietnia, godz. 12.00)**

A co słychać w Konkursie Filmów dla Dzieci?

Kiedy wybieramy filmy dla dzieci, szukamy animacji dobrze zrealizowanych, bo wierzymy, że w ten sposób możemy wpływać na ich poczucie estetyki. Staramy się także wyłapywać filmy mądre, ale nieprzesadnie moralizatorskie. Chcemy pozostawiać dzieciakom pole do ich własnej interpretacji i przemyśleń.

Filmy w konkursie dla dzieci podzieliliśmy na trzy grupy wiekowe, ale to tylko sugestia z naszej strony. Jesteśmy przekonani, że animacje z każdego z tych konkursów spodobają się niejednemu dorosłemu.

Postaraliśmy się, aby było z czego się pośmiać ale nie boimy się tematów trudnych. Wręcz przeciwnie, wierzymy, że mierzenie się z niełatwymi sytuacjami z rodzicem u boku może być ważnym i rozwijającym doświadczeniem. Aby ułatwić dorosłym rozmowę z dziećmi o filmach, przygotowaliśmy mocny pakiet opracowań wszystkich animacji z tych konkursów. W pliku do pobrania znajdziecie omówienie filmu oraz proste i przyjemne zadania, które możecie wykonać z dziećmi. Materiały znajdziecie na końcu treści poszczególnych wydarzeń.

Gorąco zachęcamy Was do głosowania. Każdy widz może oddać jeden głos na wybrany przez siebie film. Animacja, która zbierze najwięcej głosów otrzyma tytuł Najlepszego Filmu dla Dzieci Animocje 2021.

Autorką opracowań jest Agnieszka Karnowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here