Ewangeliczna historia o żalu, poczuciu winy, pokucie, a wreszcie odkupieniu. Zobaczcie film „My Last Day”, czyli ostatnie godziny z życia Chrystusa, które zostały przedstawione jako krótkometrażowe anime. Scenariusz został napisany przez legendarnego Barry’ego Cooke’a, mistrza animacji, który dla wytwórni Disneya wyreżyserował „Mulan”.


Pasja Jezusa podstawą animowanego filmu

„My Last Day” inspirowany jest filmem fabularnym z 1979 roku pod tytułem „Jezus”. Jego bohaterem jest przestępca skazany na ukrzyżowanie tego samego dnia co Mesjasz. Obserwujemy zatem Pasję (łac. passio cierpienie, męka), czyli historię inspirowaną fragmentami Ewangelii, które opowiadają o męce Chrystusa – ostatnich 12 godzinach życia proroka, od pojmania w Ogrójcu do śmierci na krzyżu na wzgórzu zwanym Golgota.

Historia jest ukazana z perspektywy skazańca winnego za kradzież i morderstwo.  Przestępca, który zmierza na ukrzyżowanie, obserwuje ostatnią drogę centralnej postaci religii chrześcijańskiej. Opowieść zaczyna się od tego, że więzień patrzy zza krat na Jezusa chłostanego na dziedzińcu Piłata. Pamiętając o nauczaniu Mesjasza, przerażony przypomina sobie własną zbrodnię. Realizacją zajęło się japońskie Studio 4°C, w którym powstały między innymi niektóre produkcje z serii „Animatrix”. Zobaczcie „My Last Day”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here