Muzeum Hansa Christiana Andersena to centrum kulturalne, które zostało wzniesione na początku XX wieku w Odense, czyli rodzinnej miejscowości pisarza. Okazuje się, że w tym roku zostanie otwarta nowa cześć muzeum, której wizualizacje przedstawiamy za sprawą biura projektowego Kengo Kuma & Associates.

Zaproszenie do świata fantazji Hansa Christiana Andersena

Architekci z firmy Kengo Kuma & Associates podkreślają, jak ważna przy tworzeniu projektu była dla nich literacki spuścizna jednego z najbardziej znanych baśniopisarzy w historii. „Cała idea tego projektu przypomina literackie zabiegi Andersena, w których mały światek nagle rozszerza się do rozmiarów niezwykłego wszechświata”. Park rozrywki zostanie otwarty dla zwiedzających latem 2021 roku. Zadaniem zespołu projektowego było odtworzenie krainy fantazji – baśniowej rzeczywistości znanej z dzieł Andersena i nawiązanie do jego wielkiej wyobraźni.

Andersen – nieśmiertelny bajkopisarz, twórca „Królowej śniegu”

W świat baśni pierwsza wprowadziła go babka (ze strony ojca), z którą bywał w przytułku dla chorych, gdzie zajmowała się ogrodem i gdzie później przebywał jego chory psychicznie dziadek. Kilka motywów z opowieści babki Andersen wykorzystał później w swojej twórczości.

Historie Andersena źródłem dla twórców kina animowanego

Co ciekawe, w przeszłości zrealizowano widowisko „Pan Andersen opowiada” – duńsko-brytyjsko-niemiecki serial animowany stworzony na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena z okazji jego 200. rocznicy urodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here