Games Workshop, brytyjskie studio odpowiedzialna za markę „Warhammer 40 000”, zamierza zrealizować filmy animowane osadzone w kultowym świecie. Wśród projektów w tym kontynuację fantastycznie przyjętej produkcji fanowskiej „Astartes”.


„Warhammer 40 000”, czyli „Młot bojowy” – kultowa gra bitewna

„Warhammer 40 000” to strategiczna gra bitewna o rozległym tle fabularnym opracowana przez brytyjskie studio Games Workshop. Świat gry umieszczony jest po 40 000 r. n.e. w obszarze galaktyki spiralnej nazywanej przez nas Drogą Mleczną, u apogeum ery panowania człowieka w tymże układzie. Głównymi stronami konfliktu są Kosmiczni Marines, siły Chaosu, Eldarzy, Orkowie, Dominium Tau, Tyranidzi czy Nekroni.

Okazuje się, że przedstawiciele Games Workshop Group PLC zatrudniła Finna Arnesena, byłego dyrektora wykonawczego Turner Broadcasting oraz Habro Studios, na stanowisko pierwszego szefa działu rozwoju rozrywki. W planach jest realizacji pełnometrażowych i krótkometrażowych filmów animowanych osadzonym w świecie „Warhammera”.

Swego czasu zrealizowano zresztą film pełnometrażowy „Ultramarines: A Warhammer 40: 000”, w którym grupa Space Marines odpowiada na wezwanie o pomoc z planety, na której znajduje się Imperialna Kaplica chroniona przez oddział Imperialnych Pięści. Ultramarines odkryją, że posterunek jest jednak pusty, natomiast w mrocznej krainie nie brakuje tajemnic.

Nowe animacje ze świata fantastyki naukowej – będzie kontynuacja „Astartesa”!

W niedalekiej przyszłości doczekamy się nowych produkcji filmowych. Zapowiedziana przez Games Workshop współpraca z twórcą legendarnej animacji „Astartes” obejmować będzie kontynuację serii, natomiast przy okazji wspomniano o nadchodzących realizacjach z uniwersum „Warhammer 40 000”. Co więcej, zaprezentowano zwiastun nadchodzącego odcinka „The Exodite” obejmującego Dominium T’au, nad którym pracuje „Lost Legion Studios”. Wspomniano także o dwóch nadchodzących animacjach zatytułowanych kolejno „Primaris: The Last Templar”, nad którym pracuje studio „PaxelArt”, a także „Iron Within” pod opieką studia Codex Film.

„Total War: Warhammer” – nowa gra z serii. Zwiastun od Platige Image

Kultowe uniwersum jest rozwijane o coraz to nowe produkcje. Jakiś czas temu zaprezentowano zwiastun zapowiadający tytuł „Total War: Warhammer III”, za którego realizację odpowiada polskie studio Platige Image. W grze wracamy do ponurego uniwersum Warhammera. Po wizycie w Starym Świecie oraz w krainach na zachód od niego ostatnia odsłona podserii zabiera nas na granicę wymiarów, gdzie wojownicy Kisleva oraz cesarstwo Wielkiego Kataju strzegą drogi do królestwa rządzonego przez czterech bogów Chaosu Zobaczcie zwiastun produkcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here