Feudalna Japonia. Czas samurajów. Wśród nich jeden niezwykły wojownik – Yasuke, afrykański mistrz miecza. To właśnie jego historia stanie się podstawą nowego serialu anime Netflixa. Co ciekawe, produkcja osnuta jest na prawdziwych kronikach.


Afrykański samuraj – Yasuke z historycznych kronik

Yasuke (z japońskiego 弥助 lub 弥介 lub 彌助 lub 彌介) – to imię samuraja afrykańskiego pochodzenia, który był aktywny w początkowej fazie okresu Azuchi-Momoyama. Był pierwszym potwierdzonym w źródłach czarnoskórym samurajem w historii Japonii. Choć o życiu Yasuke wiadomo niewiele, a w kronikach brakuje dokładnych informacji o jego pochodzeniu i prawdziwym imieniu, to opowieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Po raz pierwszy na kartach historii Yasuke pojawił się w 1579, gdy przybył do Japonii wraz z pochodzącym z południowej Italii misjonarzem Alessandro Valignano. Teraz postać afrykańskiego samuraja stanie się bohaterem serialu animowanego.

Netflix realizuje historię o Yasuke – pojawią się mechy i magia

Serial anime platformy Netflix będzie złożony z 6 epizodów odcinków. Za animację odpowiada studio MAPPA (finałowy sezon „Attack on Titan”), natomiast producentem i reżyserem jest Lesean Thomas. Takeshi Koike zaprojektował wygląd postaci. Muzykę skomponował nominowany do nagrody Grammy – Flying Lotus (Steven Ellison). W sieci pojawiły się pierwsze grafiki przedstawiające bohaterów widowiska.

Oficjalny opis widowiska: W rozdartej wojną feudalnej Japonii, pełnej mechów i magii, nieznany ronin Yasuke, walczy o spokój po dawnym życiu pełnym przemocy. Ale kiedy lokalna wioska staje się centrum społecznych niepokojów pomiędzy walczącymi daimyo, Yasuke musi chwycić swój miecz i przetransportować tajemnicze dziecko, które jest celem sił ciemności i żądnych krwi watażków. Co ciekawe, w planach był również film biograficzny o Yasuke, w którego miał się wcielić Chadwick Boseman. Ze względu na śmierć aktora projekt został anulowany. „Yasuke” – premiera anime 29 kwietnia na Netflix.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here