Czy wiecie, że Shrek, kultowy bohater animacji ze studia DreamWorks, doczekał się musicalowego przedstawienia? Widowisko będzie do obejrzenia wkrótce w Polsce! W planach są też nowe filmy osadzonego w świecie fantasy.


Shrek, ikona świata animacji, w musicalowej historii

Aby odzyskać swój dom, nieposkromiony, choć zarazem uroczy ogr – razem z gadatliwym osłem – wyruszają w misję, której celem jest uwolnienie pięknej księżniczki. Wszyscy znamy początek historii Shreka. Nie wszyscy jednak wiedzą, że bohater amerykańskiego filmu animowanego z 2001 w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson, jest adaptacją ilustrowanej książki pod tym samym tytułem autorstwa Williama Steiga.

Shrek doczekał się pełnometrażowych kontynuacji, krótkometrażowych edycji specjalnych – „Pada Shrek”, jak również spin-offów – „Kot w butach”. Co ciekawe, w świecie ogra i magicznych istot zrealizowano także musical – „Shrek The Musical”. Widowisko fabularnie oparte jest na dwóch pierwszych częściach serii, a także wspomnianej wcześniej książce Steiga. Premiera nietypowej produkcji online w Polsce nastąpi 1 kwietnia – musical będzie do obejrzenia na Netflixie.

Autorką muzyki w spektaklu jest Jeanine Tesori, a za słowa piosenek odpowiada David Lindsay-Abaire. Premiera spektaklu na Broadwayu odbyła się w grudniu 2008 roku – musical przez długi czas cieszył się niesłabnącą popularnością. „Shrek The Musical” był wystawiany przez ponad 12 miesięcy!

W planach zupełnie nowy Shrek! Dokąd zmierza DreamWorks?

Okazuje się, że nie jest to jedyna nowość w uniwersum Shreka. Przed rokiem, dokładnie w styczniu 2020, oficjalnie poinformowano o planach na nowe filmy. Podobno animatorzy zaangażowani w projekt rozpoczęli już przygotowania do realizacji filmu. Scenarzystą został Michael McCullers, znany z prac przy serii „Austin Powers”, ostatniej części „Hotelu Transylwania”, a także komedii „Dzieciak rządzi”. Zainteresowani? Poznajcie pierwsze szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here