„Star Trek: Prodigy” to zupełnie nowy serial animowany osadzony w kultowym uniwersum ze świata science-fiction. Alex Kurtzman, odpowiedzialny za koordynowanie prac, zdradził pierwsze szczegóły o kosmicznym widowisku.


„Star Trek” to uniwersum obejmujące kilka fantastycznonaukowych seriali telewizyjnych, kilkanaście filmów pełnometrażowych, a także dziesiątki książek, komiksów i gier komputerowych dziejących się w tym samym fikcyjnym uniwersum stworzonym przez Gene’a Roddenbery’ego w latach 60. Prawnym właścicielem nazwy Star Trek, znaków graficznych oraz postaci jest wytwórnia filmowa Paramount Pictures. W najbliższym czasie doczekamy się kilku niezależnych projektów.

Podróż w nieznane – o czym będzie „Star Trek: Prodigy”?

Jednym z nowych tytułów będzie „Star Trek: Prodigy”. Historia przedstawiona w serialu będzie koncentrować się na grupie nastolatków, którzy odkrywają stary statek Gwiezdnej Floty. Młodzi wykorzystują go do tego, aby wybrać się w międzygwiezdną przygodę – w poszukiwaniu sensu życia, odkupienia win, znalezienia samych siebie. Opublikowano pierwsze zdjęcie ukazujące bohaterów serialu.

Ogłoszono, że platforma Paramount+ będzie domem dla całej marki Star Trek w USA. Ta platforma będzie produkować wszystkie seriale. Warto przy okazji nadmienić, że jest to również pierwszy serial z uniwersum „Star Treka” realizowany z myślą dla dzieci. Twórcy mają na celu propagowanie określonych wartości – jak ciekawość świata czy też akceptację inności. Realizacją serialu „Star Trek: Prodigy” zajmą się bracia Hagemanowie, którzy na swoim koncie mają między innymi pracę przy produkcji „LEGO: Przygoda”, „Łowcy trolli” czy „Hotelu Transylvania”. Pierwszy sezon będzie złożony z 20 odcinków. Premiera jeszcze w tym roku.

„Star Trek” – nowe filmy i seriale w kosmicznym uniwersum

Co ciekawe, „Star Trek: Prodigy” to drugi serial animowany obecnie tworzonego uniwersum. Pierwszym z projektów jest „Star Treck: Lower Decks”. Bohaterami tego serialu animowanego są członkowie załogi U.S.S. Cerritos, którzy nie pracują na mostku, jak postacie w poprzednich serialach. Tym razem są to pracownicy niższych pokładów, którzy chcieliby osiągnąć więcej. Poznajcie szczegóły kreskówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here