Czy wiecie, że platforma Nickelodeon oraz Hasbro’s Entertainment One nawiązały współpracę przy produkcji nowego oryginalnego animowanego serialu z serii „Transformers”?


Transformersy debiutowały w 1983 jako zabawki firmy Hasbro, inspirowane przejętymi przez nią zabawkami Car Robots firmy Takara. Mechaniczni bohaterowie wyróżniali się na tle innych zabawek tym, że poza charakterystyczną dla nich unikatową funkcjonalnością (roboty, które zmieniają się w samochody) miały również opracowany specjalnie dla nich świat przedstawiony. Powstały komiksy, filmy, seriale i gry komputerowe o Transformerach. Mechaniczne istoty są podzielone na dwie pogrążone w wojnie domowej frakcje: Autoboty i Decepticony. O czym będzie nowa opowieść?

„Transformers” – legenda powraca. Kto zrealizuje serial?

Serial animowany będzie złożony z 26 półgodzinnych odcinków. Producentem wykonawczym nowej serii „Transformers” jest Ant Ward („Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles”) oraz Nicole Dubuc („Transformers: Rescue Bots”), a jej producentem i współproducentem jest Dale Malinowski („Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles”). 

Nowy serial jest opisywany jako komediowe widowisko akcji. Historia tym razem koncentrować się będzie na nowym rodzaju mechanicznych istot, które muszą znaleźć swoje miejsce i cel – żyjąc wśród Autobotów, Decepticonów, ale również ludzi.

Jaka będzie przyszłość marki? Trwają pracę nad nowym filmem

Nie tak dawno temu pojawiła się informacja, że seria „Transformers” w niedalekiej przyszłości doczeka się nowego filmu animowanego? Reżyserem został Josh Cooley, zdobywca Oscara za „Toy Story 4”. Wytwórnia Paramount Pictures postanowiło zealizować animację, która będzie stanowić prequel kinowego widowiska „Transformers: The Movie” z 1986 roku. Więcej o tym projekcie pisałem jeszcze w ubiegłym roku.

Warto przy okazji wspomnieć, że kultowe uniwersum jest rozwijane o nowe projekty. Jednym z ostatnich był serial animowany Netflixa, czyli „Transformers: War for Cybertron: Siege”. Filmowe widowisko rozpoczyna się w ostatnich godzinach niszczycielskiej wojny domowej pomiędzy Autobotami i Deceptikonami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here