Oficjalnie zapowiedziano, że serial „Awatar: Legenda Aanga” zostanie rozbudowany o pełnometrażowy film animowany! Będzie to początek uniwersum, które bazuje na fantastyce, baśniach, legendach i magii żywiołów.


Za realizację niezatytułowanego jeszcze projektu odpowiedzialne będzie powstałe niedawno Avatar Studios, jedna ze specjalnych sekcji platformy Nickelodeon. Co ważne, Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, twórcy oryginalnego serialu, będą nadzorowali prace nad kinowym projektem.

Wspomniani filmowcy w bardzo entuzjastyczny sposób wypowiadają się o realizacji filmu.Aż trudno uwierzyć, że minęło 19 lat, od czasu, gdy stworzyliśmy serial „Awatar: Legenda Anga”. Jednak nawet po tak długim czasie w świecie Aanga wciąż jest wiele historii, które pragniemy opowiedzieć” – zadeklarowali Konietzko i DiMartino.Mamy szczęście, że posiadamy stale rosnącą społeczność oddanych fanów, którzy lubią odkrywać to uniwersum. Dzięki temu nowemu przedsięwzięciu Avatar Studios zyskaliśmy szansę do rozwijania naszej serii i opowiadania przy pomocy różnych mediów”.

Kinowy film będzie podstawą nowego uniwersum

Warto zaznaczyć, że pełnometrażowy film animowany ma stanowić podstawę całego uniwersum. W planach są produkcję dla platformy Paramount+. telewizji Nickelodeon oraz widowiska, które trafią bezpośrednio do kin. To właśnie pierwszy projekt będzie kinowym filmem animowanym, do którego prace ruszą jeszcze w 2021 roku.

Na podstawie serialu powstał film aktorski „Ostatni Władca Wiatru”, gry komputerowe oraz komiksy. Ostatnio na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Amber ukazała się powieść graficzna „Legenda Korry. Wojna o wszystko”. Seria „Legenda Korry” jest oficjalną kontynuacją kultowego serialu animowanego.

Korra to dziewczyna, jakich wiele. Pozornie, bo  do zwyczajności jej daleko. Jako kolejny Awatar Raavy, ducha światła i pokoju, ma dbać o harmonię w światach ludzi i duchów.

Po krótkich wakacjach Korra i Asami wracają do Miasta Republiki, zrujnowanego po zwycięskiej walce z Kuvirą. Tysiące mieszkańców pozbawiono dachu nad głową, a na ulicach metropolii trwa wojna gangów. Tokuga, nowy przywódca Triady Potrójnej Groźby, bezlitośnie dąży do celu – władzy nad całym półświatkiem. Tymczasem prezydent martwi się wyłącznie spadającym poparciem, a duchy buntują się przeciwko portalowi, który umożliwia ludziom wizyty w równoległym świecie… Czy Korra zdoła zapanować nad tym chaosem?

Netflix realizuje aktorski serial – co wiemy o produkcji?

Jakiś czas temu poinformowano, że platforma Netflix planuje zrealizować aktorską wersję kultowej kreskówki. Za sterami produkcji mieli zasiadać Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, którzy zrealizowali animowany pierwowzór. Duet twórców poinformował jednak niedawno, że zrezygnowali Z tego względu fani obawiają się nie tylko o sam projekt, ale czy w ogóle dojdzie on do skutku.

Teraz okazuje się, że nowym showrunnerem serialu aktorskiego będzie Albert Kim. Scenarzystą serialu „Nikita” oraz filmu „Jeździec bez głowy. Ujawniono przy okazji nowe szczegóły dotyczące głównych bohaterów. W serialu animowanym Sokka jest starszym bratem Katary. W serialu ma dojść jednak do zmiany i to Sokka będzie młodszym bratem mającym lat 14, zaś Katara ma mieć 16 lat. Aang dalej ma ma mieć 12 lat.

„Zobowiązujemy się zachować wierność wizji Bryana i Mike’a oraz cieszymy się, że możemy pomóc im w stworzeniu aktorskiego serialu, który wprowadzi użytkowników serwisu Netflix z całego świata w epicki świat pełen magii żywiołów” — potwierdza Melissa Cobb, wiceprezes ds. treści dla dzieci i rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here