Największy bohater ery hyboryjskiej powraca! Conan Barbarzyńcy, literacki syn Roberta E. Howarda, stał się bohaterem krótkometrażowej animacji. Legendarny heros z sagi fantasy pojawił się w bardzo niecodziennej formie.


Nieśmiertelna ikona heroic fantasy

Conan wywodzi się z literackiego uniwersum, którego pomysłodawcą był nieodżałowany Robert E. Howard. Słynny barbarzyńca, bohater cyklu opowiadań zapoczątkowanych w latach 30. XX wieku, urodził się w Cymerii, górzystej krainie zamieszkiwanej przez plemiona barbarzyńców – potomków starożytnej Atlantydy.

Losy Conana znamy jednak nie tylko za sprawą bestsellerowych książek, komiksowych serii – pisanych między innymi przez Jasona Aarona dla wydawnictwa Marvela, ale również gier i filmowych superprodukcji. W potężnego wojownika wcielał się między innymi Arnold Schwarzeneger, znany również pod postacią Terminatora, a także Jason Momoa, czyli Aquaman.

Cymeryjczyk w świecie animacji

W przeszłości zrealizowano również kilka serii animowanych poświęconych postaci Conana. Jednym z najbardziej znanych był „Conan – Łowca przygód”, czyli amerykańsko-francuski kreskówka wyemitowana w latach 1992–1993. Do dziedzictwa Roberta E. Howarda nawiązują jednak również inny twórcy.

Artysta działający w sieci jako MugenMancer postanowił zrealizować krótkometrażową animację, w której Cymeryjczyk pokazuje pełnię swoich możliwości. Zobaczcie walkę Conana z hordą orków. Bezkompromisowa, przepełniona akcją animacja, którą z powodzeniem można byłoby rozwinąć do pełnometrażowej serii. Zobaczcie sami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here