Don Bluth to żyjący klasyk animacji. Twórca „Pradawnego ląd” czy „Wszystkich psów idą do nieba” nie tak dawno założył nową wytwórnię filmów rysunkowych. Prace amerykańskiego mistrza od lat inspirują jednak również innych twórców.

Okazuje się, że do specyficznego stylu wizualnego Dona Blutha odwoływać się będzie również nowa seria Image Comics pt. „Stray Dogs”, którą wydawca opisuje jako połączenie „Milczenia owiec” oraz… „Zakochanego kundla”.
Komiks, którego autorami są Tony Fleecs i Trish Forstner ukaże losy Sophie, uroczej suczki, która niespodziewanie trafia do domu pełnego innych psów. Co więcej, nie wie dlaczego tak się stało. Nie wie też co stało się z jej właścicielką. Wyjaśnienie tej zagadki zostanie przedstawione na kartach pięciu zeszytów komiksowej mini-serii.
Warto podkreślić, że prawa do ekranizacji „Stray Dogs” kupiło już studio Paramount Animation. Scenariusz filmu napisze Mark Peres, a wyprodukuje go Gary Dauberman, współtwórca sukcesów takich serii jak „Annabelle” oraz „To”. Premiera pierwszego zeszytu „Stray Dogs” 17 lutego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here