W oczekiwaniu na kolejne filmy i seriale osadzone w świecie Mrocznego Rycerza, warto poznać komiksowe dzieje Batmana, które niejednokrotne połączone są z projektami animowanymi.


Na amerykańskim rynku zadebiutował nowy zeszyt z serii Dark Nights: Death Metal, w której członkowie Ligi Sprawiedliwości i inni herosi chcą powstrzymać boginię Perpetuę i Batmana, Który się Śmieje przed opanowaniem całego multiwersum. Właśnie przy tej okazji wydawnictwo DC zdecydowało się na wypuszczenie krótkich animacji osadzonych w tym samym świecie.

Do pracy nad projektem zaangażowano cenionych w branży artystów ze świata muzyki, choć nie tylko. Jako Batman wystąpi wokalista zespołu „Black Veil Brides”, a więc Andy Biersack, z kolei w Wonder Woman przeobrazi się Chelsea Wolfe, specjalista od aranżacji folkowych i metalowych. W obsadzie znaleźli się również: Charles Fleischer (Joker/Batman, Który się Śmieje – aktor podkładał wcześniej głos Królikowi Rogerowi), Jason R. Moore (Najmroczniejszy Rycerz – Moore zagrał już Curtisa Hoyle’a w serialu Marvel’s The Punisher), Fred Coury (Flash; perkusista metalowego zespołu Cinderella), a także Scott Snyder (główny scenarzysta Death Metal obdarza głosem Króla Robina) i Greg Capullo (Sierżant Rock – Capullo odpowiada za rysunki w serii).

Wszystko zaczyna się podczas dochodzenia w sprawie istnienia i właściwości różnych metali, które od wielu tysiącleci ukryte są w różnych zakątkach świata, Batman odkrywa spisek mający na celu otwarcie portalu prowadzącego do mrocznego multiwersum. Znajdują się w nim światy, w których historia potoczyła się zupełnie inaczej niż na naszej Ziemi, a ich mieszkańcy przypominają postaci rodem z sennych koszmarów.

Opowiedziana w trzech tomach Batman – Metal historia do głębi wstrząśnie bohaterami uniwersum DC Odrodzenie! Scenariusz napisali Scott Snyder (All-Star Batman) i James Tynion IV (Detective Comics), odpowiedzialni wcześniej za serie Batman i Wieczny Batman. Snują oni szeroko zakrojoną intrygę zakorzenioną w mitologii postaci Batmana. Za rysunki odpowiadają mistrzowie tacy jak: Jim Lee (Liga Sprawiedliwości), Andy Kubert (Batman. Mroczny Rycerz – Rasa Panów), John Romita Jr. (Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata) oraz powracający do tworzenia przygód Mrocznego Rycerza Greg Capullo (Batman).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here