„Neon Genesis Evangelion” to kultowa seria anime, emitowana premierowo w latach 1995–1996. Reżyserem i scenarzystą jest Hideaki Anno, producentem – studio Gainax. W Polsce anime było emitowane na kanale Hyper. Okazuje się, że już wkrótce zobaczymy zupełnie nowy film osadzony w kultowym uniwersum! W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź.


Akcja serialu rozgrywa się w roku 2015, piętnaście lat po katastrofie znanej jako Second Impact (Drugie Uderzenie), spowodowanej rzekomo przez meteor, który zmiótł z powierzchni Ziemi połowę populacji i wykrzywił jej oś obrotu. Kiedy ludzkości udaje się częściowo naprawić wyrządzone przez katastrofę szkody, Tokio-3 – zmilitaryzowane miasto zlokalizowane na ostatnich suchych obszarach Japonii – atakują dziwne istoty zwane aniołami. Broń konwencjonalna okazuje się wobec nich bezużyteczna. Jedynym znanym środkiem obronnym stają się biomechaniczne mechy skonstruowane przez organizację NERV – evangeliony (evy).

„Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time” to najnowszy film pełnometrażowy, który rozwija mitologię świata stworzonego przez japońskiego artystę. Premiera ustalono jest na 23 stycznia 2021 roku. Warto przy okazji dodać, że serial z lat 90. jest dostępny w katalogu platformy streamingowej Netflix. Zobaczcie oficjalny zwiastun kinowego widowiska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here