Album Przedwieczni (The Eternals) autorstwa legendy amerykańskiego komiksu, Jacka Kirby’ego, to pierwszy tom ekskluzywnej kolekcji Marvel Limited, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska z myślą o koneserach komiksowej klasyki. Ta limitowana kolekcja wyróżnia się specjalnym, powiększonym formatem i jest wyjątkową okazją do poznania tytułowej drużyny superbohaterów tuż przed ich debiutem w filmowym uniwersum Marvela (MCU). Album ukazał się 23 września bieżącego roku.


Komiksowa seria Przedwieczni z lat 1976–1978 to ostatnie wielkie dzieło, jakie stworzył dla wydawnictwa Marvel kultowy rysownik i scenarzysta Jack Kirby, zwany Królem, ojciec takich superbohaterskich ikon jak Kapitan Ameryka, Thor, Hulk czy X-Men. Jest to pełna rozmachu opowieść science fiction o przygodach nieśmiertelnych bohaterów, w których możemy rozpoznać postacie z mitów i legend (takie jak Gilgamesz, Kirke czy aztecki Quetzalcoatl). Przez tysiące lat strzegli oni Ziemi przed złowrogimi Dewiantami i w tajemnicy wspierali rozwój ludzkości, przygotowując ją na powrót Celestian – kosmicznych bogów, którzy przybędą osądzić mieszkańców Błękitnej Planety.

Przygotowane przez Egmont kolekcjonerskie wydanie Przedwiecznych zawiera wszystkie dziewiętnaście zeszytów serii Kirby’ego oraz jej annual. Dzięki dużemu formatowi (aż 225 mm szerokości i 344 mm wysokości) wielbiciele talentu Króla będą mogli w pełni podziwiać jego mistrzowską kreskę i szczegóły jego niesamowitych rysunków kosmicznych wehikułów, upadłej Lemurii czy naznaczonych boskim piętnem ruin Inków. Gratką dla czytelników ciekawych kulisów powstania komiksu będą materiały dodatkowe, rzucające światło na inspiracje Kirby’ego, perypetie wydawnicze Przedwiecznych oraz ich dalsze losy w Marvelu.

Losy te fani superbohaterów będą mogli zresztą już za chwilę śledzić na wielkim ekranie. W lutym 2021 roku Przedwieczni zadebiutują w filmowym uniwersum Marvela, a w ich role wcielą się takie gwiazdy jak Angelina Jolie, Richard Madden czy Salma Hayek.

Przedwieczni otworzą ekskluzywną kolekcję Marvel Limited. Jej kolejne tomy również ukażą się w specjalnym powiększonym formacie, dzięki któremu czytelnicy będą mogli w pełni docenić kunszt najwspanialszych rysowników z Domu Pomysłów.

Dawno, dawno temu majestatyczni Celestianie przybyli na Ziemię z najdalszych zakątków kosmosu i powołali do życia trzy rasy: szlachetnych Przedwiecznych ze szczytów gór, złowrogich Dewiantów z morskich głębin i ludzi, którzy byli niewiadomą. Wkrótce boscy stwórcy powrócą, by osądzić mieszkańców Błękitnej Planety. Ich przybycie wstrząśnie posadami świata, rozbudzi dawne konflikty i zmusi ludzkość do rewizji całej swojej historii! Na szczęście może ona liczyć na pomoc nieśmiertelnych bohaterów, których w zamierzchłych czasach czciła jako bogów: odważnego Ikarisa, mądrej Theny, pełnej życia Sersi, chyżego Makkariego i potężnego Zurasa, Pierwszego z Przedwiecznych!

Oto ostatnia wielka opowieść napisana i narysowana dla Marvela przez Jacka Kirby’ego. Ten legendarny twórca komiksów przedstawia w niej alternatywne dzieje ludzkiej cywilizacji, czerpiąc obficie z mitologii, legend, motywów science fiction i własnej nieograniczonej wyobraźni.

Eleganckie polskie wydanie w powiększonym formacie zawiera nie tylko wszystkie dwadzieścia zeszytów serii, lecz także nostalgiczny wstęp Mike’a Royera, długoletniego współpracownika Kirby’ego, wybrane listy do czytelników, w których autor „Przedwiecznych” ujawnia swoje inspiracje, a także obszerne posłowie przedstawiające historię narodzin serii oraz dalsze losy bohaterów w uniwersum Marvela.  Historia Przedwiecznych zostanie na nowo opowiedziana w filmie Marvela pt. „Eternals”, którego premiera odbędzie się w 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here