Legendarne stwory, siła magicznych przekleństw oraz poszukiwanie prawdy o samym sobie. Czarolina, tytułowa bohaterka nowej serii komiksowej, to wyjątkowo osobliwa niewiasta, w której życiu zapisano wyjątkowy sekret. Do jego odkrycia zachęcają twórczynie albumu „Pewnego dnia zostanę fantastykolożką”.


Sylvia Douyé, scenarzystka albumu, autorka komiksów dla młodzieży, francuska popularyzatorka nauki oraz Paola Antista, włoska artystka, która w niecodzienny sposób urzeczywistnia nawet najbardziej szalone idee, zaproponowały otwarcie bram do magicznego świata mitów i legend – magicznych stworzeń żyjących nie tylko w świecie wyobraźni.

Wszystko zaczyna się od momentu, gdy Czarolina przybywa na ponurą wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Wraz z innymi nastolatkami rozpoczyna naukę pod nadzorem profesora Balzara i tajemniczej Madame C. Pomysłodawczynią komiksowej opowieści już na samym początku udało się naszkicować interesujący świat, który mógłby przywodzić jedną z krain znanych z książek o Harrym Potterze, co samo w sobie jest atrakcyjnym nawiązaniem. Ale to nie jedyna wartość.

Bo nie brakuje w tej historii żywych emocji zapisanych w sercach i umysłach młodych, dorastających bohaterów. Wkrótce na wyspie zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Czarolina i jej koleżanka Willa rozpoczynają śledztwo, aby wyjaśnić, co jest przyczyną strasznych zdarzeń, nie przypuszczają jednak, że na każdego uczestnika kursu czyha wielkie niebezpieczeństwo! Przy okazji bohaterka dowie się bardzo ważnych rzeczy o swojej niezwykłej przeszłości.

Interesujące, nieco tajemnicze, miejscami symboliczne losy Czaroliny zyskują na znaczeniu przede wszystkim za sprawą iście czarownej formy. Rysunki Antisty są niezwykle estetyczne, naznaczone upiorną nastrojowością rodem z powieści gotyckiej, ale równocześnie humorem i pozytywnym przekazem, który odnosi się do najpiękniejszych wartości, choćby przyjaźni, jaką złączeni są dorastający bohaterowie.

Czarolina z całą pewnością „Pewnego dnia zostanie fantastykolożką”, a do tego czasu warto będzie śledzić poczynania młodej, rezolutnej bohaterki, która odkrywa przed nami prawdziwie baśniowy świat zamieszkiwany przez fauny, rusałki, jednorożce i wampiry. Naprawdę cudna, świetnie zapowiadająca się seria!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here