Muminki, kultowi bohaterowie znani z animowanych bajek, wkrótce powrócą do Polski za sprawą opowieści graficznych! Komiksy stworzone przez Tove Jansson na potrzeby brytyjskiej gazety Evening News zostaną zebrane w formie czterech tomów, które ukażą się za sprawą starań wydawnictwa Egmont.


Choć data premiery pierwszego z nich nie jest znana, to prawdopodobnie pierwszy album trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. Muminki to bohaterowie cyklu książek i komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) autorki Tove Jansson. Istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów, tyle że dwunożne), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, niedawno pojawiły się w nowym serialu animowanym. Co więcej, prawdziwa Dolina Muminków – szczególny park rozrywki – za jakiś czas pojawi się w Polsce.

Warto podkreślić, że w szczycie popularności prasowe paski komiksowe przedrukowane były w ponad setce gazet. Przez wiele lat ponad 20 milinów czytelników w 40 krajach śledziło z zapartym tchem losy bohaterów z doliny Muminków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here