Janusz Christa to jeden z tych twórców, który osiągnął nieśmiertelność. Autor komiksów, rysownik i scenarzysta, z wykształcenia ekonomista, najlepiej znany jest jako ojciec „Kajtka i Kokosza”. Nie wszyscy jednak wiedzą, co działo się przed nastaniem słowiańskich wojów!


„Kajtek i Koko w kosmosie” to najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka, kosmicznych astronautów, przodków „Kajka i Kokosza”.

„Dwór Apodyktusa” to komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona. W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi. 

Perfekcyjnie zaaranżowane przestrzenie kosmicznych miejsc, które tak naprawdę mogą przywodzić średniowieczne, nieco baśniowe królestwo – oto pomysł Janusza Christy, który w umiejętny sposób złączył ze sobą tradycję i nowoczesność, historię i kosmos! Rozrywkowa formuła sprawdza się dla wszystkich, którzy cenią dowcip sytuacyjny, jak i baśniowe motywy w nietypowych aranżacjach. „Dwór Apodyktusa” to szósty album nowej, kolorowej edycji, która będzie się składać z siedmiu tomów o objętości niemal stu stron!

Pamięć o dziełach Janusza Christy żyje nie tylko w kultowych dziełach, ale również za sprawą nowych twórców, którzy podejmują się kontynuacji dziedzictwa. Nie sposób w tym miejscu nie przywołać w tym miejscu „Kajtka i Kokosza – Nowych Przygód”. Zaintrygowani?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here