Don Bluth to bez wątpienia jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych twórców filmów animowanych współczesnego kina. Autor „Pradawnego lądu” czy „Anastazji” jest nestorem kina, który startuje z zupełnie nowym projektem – własnym studiem.


Bluth sztuką filmów animowanych zapragnął zająć się niedługo po obejrzeniu „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. Pierwsze szkice zaczął rysować już w wieku lat sześciu i wkrótce jego marzeniem stała się praca dla studia Disneya, dla którego opracował między innymi nad „Robin Hooda”. Najbardziej znanymi obrazami filmowymi amerykańskiego reżysera jest jednak z pewnością „Pradawny ląd”, „Anastazja” czy „Wszystkie psy idą do nieba”. Teraz czas na kolejne projekty, które będą produkowane pod szyldem Don Bluth Studios.

Nowo powstałą firma będzie w całości skoncentrowana na realizacji filmów w tradycyjnej technice 2d. Pierwszym projektem Don Bluth Studios zostanie „Bluth Fables” – antologia krótkich historii przypominających rymowanki dla dzieci) napisanych przez założyciela wytwórni, którego w dziele stworzenia wspomaga Lavalle’a Lee, vice-prezydent firmy – uznany redaktor, popularyzator sztuki animacji, uczeń Blutha.

„Jesteśmy przekonani, że światowa publiczność pragnie kolejnego odrodzenia ręcznie rysowanej animacji. Chcemy urzeczywistnić to marzenie” – taką deklarację znajdujemy na facebooku Don Bluth Studios. Twórcy zapowiadają, że będą dzielić się systematycznie postępami z prac i planami na nowe projekty, które możemy śledzić na kanale Youtube DBS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here