Tintin, jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów europejskiego komiksu, w niedalekiej przyszłości zawita do naszego kraju!


Rewelacyjne wieści znajdziemy na stronie dystrybutora Mediatoon, z której jednoznacznie wynika, że TVP ABC zakupiło prawa do klasycznego serialu z Tintinem w roli głównej. Seria była emitowana z polskim dubbingiem na TVP1 i MiniMaxie pod koniec lat 90. Teraz najpewniej czeka nas opracowanie dubbingu. Data premiery nie jest znana.

„Przygody Tintina” to komiksowa seria autorstwa belgijskiego artysty Georges’a Remi, który swoje prace podpisywał pseudonimem Hergé. Bohaterem tej serii jest młody reporter i podróżnik imieniem Tintin, któremu w podróżach po całym świecie towarzyszą: sympatyczny pies Miluś, kapitan Baryłka (Haddock) i inne osoby o różnorodnych osobowościach i charakterach.

Cykl zadebiutował w odcinkach 10 stycznia 1929 w czasopiśmie „Le Petit Vingtième”, a od 1930 ukazywał się w formie indywidualnych tomów – najpierw nakładem „Le Petit Vingtième”, natomiast od 1934 nakładem wydawnictwa Casterman. W Polsce komiksy o Tintinie dostępne są za sprawą starań wydawnictwa Egmont

Źródło wiadomości: Kacza Agencja Informacyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here