Walka o honor i miłość rozgrywana przy pomocy cudów techniki – niezwykłych maszyn, dzięki którym marzenie o lataniu nie jest fikcją, lecz rzeczywistością. Poznajcie historię „Podniebnego Harry’ego”!


Autorem komiksowego cyklu przygodowego jest Étienne Willem, belgijski rysownik scenarzysta, absolwent studiów historycznych na uniwersytecie w Liège, który swego czasu pracował w studiu animacji 352 w Luksemburgu. I to właśnie kreskówkowa stylistyka i pasja do odwzorowywania wielkiej historii widoczna jest na kartach albumu „Podniebny Harry: Wakanda”.

Przenosimy się zatem do marca 1933 roku, kiedy to Stany Zjednoczone znajdują się w samym środku kryzysu ekonomicznego. W tej sytuacji odnaleźć musi się niegdysiejszy as przestworzy i członek eskadry Lafayette, Harry Faulkner, który po wojnie został pilotem-kaskaderem, przez chwilę miał nawet własny latający cyrk. Obecnie jest bez pracy, bez grosza i bez perspektyw.

Szansą na nowe rozdanie jest szczególne wydarzenie – uroczysty pokaz lotniczego Zeppelina o nazwie Wakanda, który ma to być manifestacją siły burmistrza Nowego Jorku. Przedstawiciele władzy chcą otworzyć połączenie transatlantyckie, ukazując przy okazji latające twierdze. Jednak podczas rejsu dochodzi do bezpardonowego rejsu powietrznych piratów, z którymi musi poradzić sobie Harry.

Dzielny śmiałek, rezolutny, hardy, o dosyć zagmatwanej przeszłości, który przyszłość wiąże z reporterką imieniem Betty – piękną, inteligentną dziennikarką, która wplątała się z kolei w sensacyjną aferę na pokładzie Wakandy. Mocno zarejestrowany jest zatem wątek romansowy, w całości nie brakuje też akcentów komediowych, słowem – to żywiołowa, emocjonalnie angażująca historia zilustrowana z rozmachem, dbałością o szczegóły odnoszące się do amerykańskiej metropolii.

Cóż powiedzieć, „Podniebny Harry” to widowiskowa, interesująco rozpisana, ale przede wszystkim brawurowo seria, która powinna zadowolić wszystkich miłośników opowieści przygodowych z antropomorficznymi zwierzakami w rolach głównych. Walka asów niebios dopiero się rozpoczyna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here