Wiemy już, że najnowszą produkcją z legendarnej wytwórni Ghibli będzie adaptacja książki „Earwing And The Witch”. Reżyserem obrazu jest syn legendarnego Hayao Miyazakiego, Gorō, który na swoim koncie posiada między innymi „Opowieści z Ziemiomorza”

Co wiemy o głównej bohaterce nadchodzącego widowiska? Jeśli moglibyśmy powiedzieć, że Pippi Pończoszanka jest najsilniejszą dziewczynką na ziemi, to Aya byłaby tą najmądrzejszą. Jest przy tym odrobinę bezczelna, a jednak urocza. Mam wrażenie, że widzowie naprawdę ją pokochają. Początkowo przypominała mi kogoś. Zdałem sobie sprawę, że jest podobna do Gorō Miyazakiego. Kiedy mu to powiedziałem, trochę się zawstydził – relacjonował współzałożyciel Studia Ghibli i producent filmu, Toshio Suzuki.

Warto dopowiedzieć również, że Hayaoa Miyazaki, założyciel studia Ghibli, pracuje równocześnie nad filmem How Do You Live?, będącym adaptacją mangi z 1937 roku o tym samym tytule. Jednak ze względu na nietypowy proces powstawania animacji, projekt będzie tworzony jeszcze przez przynajmniej trzy lata.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here